Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
1. Kısa Film Kolektifi Heyecanı Başlıyor!

16-17 Ocak tarihlerinde Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde 1. Kısa Film Kolektifi düzenlenecek

Yıl içinde çeşitli festivallerde gösterilen kısa filmleri kaçıranlara müjdeli haber! Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “1. Kısa Film Kolektifi” tüm kısa filmleri izleyicilerle ücretsiz buluşturuyor.

16-17 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek olan organizasyon kısa film sever amatör ve profesyonellerin farklı zaman ve organizasyonlarda yer alan kısa filmlerini, aynı programda izleme imkânı sunacak. İki gün sürecek olan organizasyonda 11. Akbank Kısa Film Festivali, İFSAK Ulusal 21. Kısa Film Festivali, İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali, 10. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali ve 9. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali ile Hisar Kısa Film’15’, Başka Sinema ve Canlandıranlar Yetenek Kampı’ndan seçkiler yer alacak.

Birbirinden çarpıcı kısa filmlerin seyirciyle buluşacağı programda Rıza Kıraç moderatörlüğünde kısa film yönetmenleriyle ve Canlandıranlar Derneği moderatörlüğünde, canlandırma filmlerin yönetmenleriyle söyleşilerin düzenleneceği organizasyonda, seçkilerde yer alan bazı filmlerin yönetmenleriyle sohbet imkanı sağlayan “Kolektif Muhabbet” ve Hilmi Etikan’ın yönettiği “Kısa Filmin Tarihi (1967-2006)” isimli belgeselin gösterimi ve Ödül Alan Filmler Seansı da yer alıyor.

Programla ilgili daha detaylı bilgiye www.kisafilmkolektifi.com ve www.kisafilmkolektifi.org sitelerinden ulaşılabilir.

 Turksinemasi.com
15 Ocak 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz