Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
13. FilmEkimi’nin Tarihi Açıklandı…

İKSV tarafından 13. kez düzenlenecek Filmekimi’nin İstanbul ayağı 11-17 Ekim tarihlerinde yapılacak.

Yeni sinema sezonun habercisi olan Filmekimi’nin 13′üncüsünde, her yıl olduğu gibi merakla beklenen filmler Türkiye’de ilk defa beyazperdeyle buluşacak. Prömiyerini Sundance, Cannes, Venedik ve Toronto gibi festivallerde yapan 40’a yakın film 7 gün boyunca İstanbul’da, Ekim ayı boyunca da Türkiye’nin dört bir yanındaki sinema salonlarında gösterilecek. Yaz boyunca her hafta, 13. Filmekimi programından yeni bir film sosyal medya üzerinden izleyicilere duyurulacak.

13. Filmekimi sinemanın en güncel örneklerini sadece İstanbul’a değil, Türkiye’nin farklı noktalarına da eriştirmeye devam ediyor. 2011 yılından bu yana gittiği her şehirde sinemaseverlerden büyük ilgi gören Filmekimi, bu yıl da Ankara, İzmir, Diyarbakır, Urfa, Trabzon ve Konya’ya uğrayacak.

Filmekimi ve Uluslararası Zeugma Film Festivali İşbirliği Yapıyor.

Filmekimi bu yıl Gaziantep’te 2-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Uluslararası Zeugma Film Festivali’nin de yabancı film programını üstlenecek. Filmekimi, Zeugma Film Festivali ve Kırkayak Sanat Merkezi işbirliğinde gerçekleşecek gösterimler, 13. Filmekimi paralelinde düzenlenecek.

Festival çalışmalarına hız veren Kırkayak Sanat Merkezi, Uluslararası Zeugma Film Festivalini, Türkiye Sinemasının 100. Yılı vesilesiyle ulusal ve uluslararası ortaklıklarla zenginleştireceğini belirti. Kırkayak Sanat Merkezi, festivali bu yıl İKSV gibi Türkiye’nin en büyük kültür – sanat kurumunun organize ettiği FilmEkimi’yle ortaklaşmalarının Gaziantep Uluslararası Zeugma Film Festivalinin kent festivali olma yolculuğundan Uluslararası bir festivale dönüşme çabası olduğunu ve kentin tüm yöneticilerinin ve Sivil Toplum kurumlarının bu çabaya destek vermeye çağırdı.

Kırkayak Sanat Merkezi, festival programı, yer alan filmler, festivale katılacak konuklar ve festival sırasında düzenlenecek etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgileri Ağustos ayının başında itibaren festival resmi sitesinde görülebilir. www.zeugmafestival.com www.kirkayak.org

 Turksinemasi.com
3 Temmuz 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz