Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
15. Randevu İstanbul Film Festivali’nde, “Sinemacılar için İnternet 101 Semineri”

Hafta boyunca pek çok bağımsız filmi meraklısıyla buluşturmaya devam eden 15. Randevu İstanbul Film Festivali’nin, en az filmler kadar ilgi çeken yan etkinlikleri, festivalin son gününde de devam ediyor.

Dijital medyanın ve internetin her alanda en yoğun şekilde kullanıldığı günümüzde, sinema sektörü için internet’i, korsan yayılıma sebep olan can sıkıcı bir tehdit olmaktan çıkarıp, bir kazanım, çok önemli bir araç haline getirme fırsatı amatör ve profesyonel sinemacılara “Sinemacılar için Internet 101” semineriyle sunulacak.

Sosyal medya ve internet stratejileri uzmanı Bora Yeter’in düzenleyeceği seminerde, , “Web 2.0”, “Crowdfunding”, “SEO”, “Word of Mouth”, “DIY” gibi son dönemin popüler internet kavramları üzerinden; film çekimi öncesinde, süresince ve sonrasında interneti kullanarak yapılabilecek çalışmalar anlatılacak.

11 Aralık Perşembe günü 19:00’da, Fransız Kültür Merkezi’nde (Taksim)düzenlenecek sunum, herkese açık ve ücretsiz.

BORA YETER kimdir?

Sosyal medya ve internet stratejileri uzmanı Bora Yeter, ortağı olduğu ajansı medyaSOS’un çalışmaları dahilinde, 2010’dan bu yana bir çok popüler marka, sanatçı ve siyasetçiye danışmanlık hizmeti vermiştir.

Aynı zamanda 2006 yılından bu yana profesyonel olarak müzik sektöründe de çalışmalar yapan Bora Yeter, 2006’da Seksendört grubuyla başladığı menajerlik çalışmalarına, 2007’de Gökçe’nin ilk albümüyle, 2009’da ise Kolpa’nın ilk albümüyle devam etti. Kolpa’yla şu anda grubun hem menajeri, hem de bas gitaristi olarak çalışmaya devam etmektedir.

 Turksinemasi.com
10 Aralık 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz