Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
21. Ankara Uluslararası Film Festivali Yarışma Filmleri Belli Oldu

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 11 – 21 Mart 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 21. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin, Ulusal Uzun, Kısa ve Belgesel Film Yarışma bölümlerine başvuran filmlerin ön eleme sonuçları belli oldu.

Yoğun başvurunun yaşandığı yarışmalı bölümlerin ön eleme sonuçları şöyle:

ULUSAL UZUN FİLM YARIŞMASI

Okan Arpaç, İnci Demirkol ve Ali Karadoğan’dan oluşan Ulusal Uzun Film Yarışması Ön Eleme Seçiciler Kurulu, başvuruda bulunan filmler arasında yaptığı değerlendirme sonucunda 12 filmin Ulusal Uzun Film Yarışması’na katılmasına karar verdi.

1. 11’e 10 Kala Pelin Esmer
2. Acı Cemal Şan
3. Başka Dilde Aşk İlksen Başarır
4. Büyük Oyun Atıl İnaç
5. İki Dil Bir Bavul Orhan Eskiköy
6. Kako Si? Özlem Akovalıgil
7. Kara Köpekler Havlarken Mehmet Bahadır Er, Maryna Gorbach
8. Köprüdekiler Aslı Özge
9. Min Dit Miraz Bezar
10. Orada Hakkı Kurtuluş
11. Çıngıraklı Top Mahir Egemen Ertürk
12. Deli Deli Olma Murat Saraçoğlu

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI

Festival kapsamında düzenlenen “Ulusal Kısa Film Yarışması” için Bülent Özkam, Cumhur Canbazoğlu ve Prof. Dr. Oğuz Onaran’dan oluşan ön eleme Seçiciler Kurulu; başvuran filmler arasından 10 kurmaca , 10 canlandırma ve 8 de deneysel olmak üzere toplam 28 filmin yarışmaya katılmasına karar verdi:

Kurmaca
1. Tek Tık Hamit Uslanmaz
2. Veda Eren Ataç
3. Sesler Deniz Dargı
4. Göl Murat Uğurlu
5. Ölü Zamanlar Övünç Güvenışık
6. Meret Hakan Ömer Zorka
7. Bedel Nail Pelivan, Turgut Baygın
8. Kırılma Burkay Doğan
9. 2932 Veysel Çelik
10. Deng Filiz Işık Bulut

Deneysel
1. Karsh kale – distance Özgür Özcan
2. Flying Lotus – Camel Özgür Özcan
3. Hiç Önder M. Özdem
4. Araf Yılmaz Deniz Aydemir
5. Kör Nokta Egemen Tokat
6. Uçurtma İlhami Kapıcı
7. Çerçeve Yenal Orman
8. Ben Can Alkanlar

Canlandırma
1. Derin Uyku Reyhan Meral, Erhan Meral
2. Watt Burak N. Kurt
3. KO Emir Ayemür
4. Kutsal Su İlhami Tunç Gençer
5. Loutky Özlem Akın
6. Evrim Aykut Öz
7. Otonomi Merve Yıldıran
8. Vol Hüseyin Bulut
9. Dalga Teorisi Gökhan Okur
10. Malfunction Ayce Kartal

Ulusal Kısa Film Yarışma Dışı Gösterim Programı’nda izleyici karşısına çıkacak 13 film ise şu şekilde:
1. Aşkın el Hali Demet Öztürk
2. Hipodermik Şenol Çöm
3. La Ballade of Lady&Bird; Nisan Dağ
4. BalanSe Serdar Koçak
5. Karanlık Mehmet Akif yiyen
6. Tek Notalık Adam Dağhan Celayir
7. İlk Bakış Hevidar Bakır
8. Un ya da İrmik Helvası Övünç Anğun
9. Defin Göksel Ergene
10. Slogan Koray Kaya
11. Ateş Böcekleri Mehmet Güven
12. Yazlık Eray Mert
13. Güvah Zeynep Ünal

ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI

Festival kapsamında düzenlenen “Ulusal Belgesel Film Yarışması” için Ahmet Gürata, Bülent Özkam ve Kurtuluş Özgen’den oluşan ön eleme Seçiciler Kurulu; 9 Profesyonel, 8 Amatör olmak üzere toplam 17 belgesel filmin yarışmaya katılmasına karar verdi:

Profesyonel Belgesel
1. 5 Nolu Cezaevi: 1980-84 Çayan Demirel
2. Son Mevsim: Şavaklar Kazım Öz
3. Eylül Çocukları Meltem Öztürk – Hülya Karcı
4. Geçmişe İlerlemek Rüya Arzu Köksal
5. Kurşun Kalem Mustafa Ünlü
6. Lady Muhtar Didem Şahin
7. Miraz Rodi Yüzbaşı
8. Neyse Halim Çıksın Falim Zeynep Devrim Gürsel
9. Silikozis E. Özgüven, P. Holzer, S. Erzurumlu

Amatör Belgesel
1. Bağdat Berrak Samur
2. Bu Sahilde Merve Kayan – Zeynep Dadak
3. Dilsiz Zaman Çiğdem Mazlum, Sertaç Yıldız
4. Duvar Emre Karadaş, Deniz Oğuzsoy
5. Ölüm Elbisesi: Kumalık Müjde Arslan
6. Romeyika’nın Türküsü Yeliz Karakütük
7. Tutunmak Musa Ak
8. Zilan’ın Renkleri Nagihan Çakar

Bilgi İçin
M. Sami Öztürk
Medya Koordinatörü
ANKARA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ
Tel : (312) 468 77 45 – (312) 468 38 92 – (312) 468 78 56
Fax : (312) 467 78 30
e-posta : mediainfo@filmfestankara.org.tr
web : http://www.filmfestankara.org.tr/

 

 Turksinemasi.com
7 Kasım 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz