Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Anne ya da Leyla
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
7,00/10 - (1 Kişi)
Loading...

Özellikler

Yönetmen
5.0


Oyunculuk
5.0


Sinematografi
5.0


Kostüm
5.0


Dramatizasyon
5.0


Plot
5.0


Sahne
5.0


Sekans
5.0


Toplam Puan
5.0

5/ 10

"Anne ya da Leyla"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
 
Süre:90 dk
Vizyona Giriş Tarihi:05 Mayıs 2006
 
Konu

Nezih bir semtte babası ve dadısıyla birlikte yaşayan 10 yaşındaki Kerem, yıllardır haber alamadığı annesinin yokluğu nedeniyle derin ruh sarsıntıları yaşamaktadır.

Sonunda dadısından annesine ait olduğunu öğrendiği bir fotoğraf alan Karem, babasının ilgisizliği karşısında evi terkedip Beyoğlu’nda annesini aramaya başlar.

Kerem, önce annesinin geçmişte yanında kaldığı kadını bulur; ancak annesini kötüleyen yaşlı kadın yalnızca Kerem’in umudunu kırar. Kaybettiklerini Beyoğlu’nda arayan tek kişi küçük Kerem değildir. Yitmişliklerin başkenti İstanbul’un bu görkemli ama köhne semti, Mecnun adındaki bir gencin Leyla’sını da saklamaktadır.

Çocukluk aşkının peşinden İstanbul’un yolunu tutan ve bir yakınının pavyona düştüğünü söylediği Leyla’yı karış karış Beyoğlu sokaklarında arayan Mecnun, ansızın karşısına çıkan Kerem’le arasında gelişen sıcak dostluğa engel olamaz. Üstelik çocuğun koynundan düşen fotoğraf, Leyla’nın ta kendisidir. Leyla’nın evlendiğine ihtimal vermeyen Mecnun; bir yandan fotoğraftakinin annesi olmadığına dair çocuğu ikna etmeye çalışırken, bir yandan da Leyla’yı bulduktan sonra Kerem’in gerçek annesini aramaya karar verir.

Annesinin adının Zarife olduğunu öğrenen Kerem ise çaresizlikten peşine takılır, bu genç Anadolulunun. Sürdükleri izler onları nihayet modern bir otele götürür. Leyla bu otelin müşterilerinden biridir. Genç kadını gözetleyen ikili, uzaktan yapılan bir iki karşılaşmadan sonra nihayet Leyla ile karşılaşır. Leyla’nın ağzından çıkan her söz İstanbul’un büyüsünün bozulmasına ve yalanının ortaya çıkmasına neden olur. Aralarından birinin mezara, diğerinin dört duvar arasına yollandığı finalde gerçek açığa çıkar: Zarife ya da Leyla değildir kirlenen, koca şehrin kendisidir.

 
Hasılat 67.366,5 TL
Toplam İzleyici 12.048
Vizyonda Kaldığı Hafta 10 Hafta

 
 Turksinemasi.com
Anne ya da Leyla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz