Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Bir Erkeğin Anatomisi
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
8,00/10 - (1 Kişi)
Loading...

Özellikler

Yönetmen
10


Oyunculuk
10


Sinematografi
10


Kostüm
10


Dramatizasyon
10


Plot
10


Sahne
10


Sekans
10


Toplam Puan
10

10/ 10

"Bir Erkeğin Anatomisi"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
 
Süre:107 dk
Vizyona Giriş Tarihi:21 Şubat 1997
 
Konu

Yıllanmış karısıyla sorunları olan, hayatını tekerlekli sandalyede sürdüren kız kardeşi Saime (Deniz Uğur) ile yaşanan ve davaları nedeniyle tehdit ve takip edilen avukat Taner’in (Uğur Polat) öyküsü. Bürosunda en yakın arkadaşının karısıyla sevişen Taner’in özel ve iş yaşamı, gergin bir ortamda sürer.

Bir yandan karısıyla olan sorunlu ilişkilerini düzeltmeye çalışırken, diğer yandan karanlık işlere bulaşmış bir müvekkilinin teslim ettiği belgelerle başı derttedir. Basına açıklandığında, ortalığı birbirine karıştıracak bu gizli belgeleri ele geçirmek isteyen bir çete peşindedir.

Bir semt radyosunda gece programcılığı yapan Selma’nın (Ayda Aksel) sadık bir dinleyicisi olan Saime, ağabeyine bir öneride bulunur. Taner, romantik ruhlu felçli kızkardeşinin ısrarı üzerine Selma’nın programına te lefonla katılır ve kısa bir sürede Selma ile Taner arasında yayın yoluyla ilginç bir ilişki kurulur.

Her gece radyo stüdyosu ile bağlantı kurup içini döktüğü konuşmalarını dinleyen yüzlerce insan, bu ilişkiye sahip çıkar. Peşindeki kiralık katillerden kaçıp metruk bir evde gizlenen Taner, Selma ile konuşurken, dürbünlü bir tüfekle öldürülür.

Diğer:

Bütçe: 25 milyar. Efes Pilsen ve Ata Menkul Kıymetler A.Ş. katkılarıyla. Yavuz Özkan “anatomik üçlemesi”nin ikinci filmi.

Ödüller:

– Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu (9. Ankara Film Festivali-1997)


 
 Turksinemasi.com
Bir Erkeğin Anatomisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz