Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Evdeki Yabancılar
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
7,00/10 - (1 Kişi)
Loading...

Özellikler

Yönetmen
7.0


Oyunculuk
7.0


Sinematografi
8.0


Kostüm
7.0


Dramatizasyon
7.0


Plot
6.0


Sahne
7.0


Sekans
7.0


Toplam Puan
7.0

7/ 10

"Evdeki Yabancılar"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
 
Süre:92 dk
Vizyona Giriş Tarihi:09 Ağustos 2013
 
Konu

Bir Ege sahil kasabasında doğmuş, büyümüş; mübadelede Yunanistan’a göç etmek zorunda bırakılmış bir Rum kadın (Agapi) 80li yaşlarına geldiğinde evini bulmaya yollara düşer. Yanında da refakatçi olarak 20li yaşlarındaki kız torunu vardır (Elpida)… Evi artık 35 li yaşlarındaki bir Türk gencine (Yaşar) aittir. Yaşlı kadın inat, genç adam inat, evi bir türlü paylaşamazlar.

Bir evin içinde geçmişini arayan bir kadın, fotoğraf tutkunu genç ve güzel bir kız, hayatını kendi rutininde yaşayan huzurlu ve yalnız bir adam… Hiçbiri bir evde uzun bir süre beraber yaşayacaklarını tahmin edemezlerdi. Hem de aynı dili bile konuşmuyorlardı. Peki bu insanların aynı evde yaşamalarına sebep olan neydi? Sadece yaşlı bir kadının inadı mı, yoksa iki gencin birbirine olan aşkı mı? Yoksa geçmişin izini sü rmek mi?

Geçmişinin peşine düşen bir kadınla, geleceğine sahip çıkmaya çalışan bir adamın, yıllardır her şeye sessizce tanık olan ve paylaşılamayan bir evde kesişen hayatları… 1990´lar sonbaharında Ege´de bir sahil kasabası. Bu kasabada doğmuş, büyümüş, mübadelede Yunanistan´a göç etmek zorunda bırakılmış 80´li yaşlarını süren Agapi, evini bulmak için yollara düşer. Yanında torunu Elpida vardır. Evi artık bir Türk genci Yaşar´a aittir. Agapi evi satın almak ister fakat Yaşar satmamakta kararlıdır. Yaşlı kadın inat, genç adam inat, evi paylaşamazlar. Birbirine yabancı bu üç kişi aynı evde yaşamaya başlarlar.

Ödüller
En iyi sanat yönetmeni (24. Ankara Film Festivali-2013)
En iyi özgün müzik (24. Ankara Film Festivali-2013)
Umut veren yeni senaryo yazarı (24. Ankara Film Festivali-2013)

Hasılat: 7.978,0 TL
Toplam İzleyici: 1.204
Vizyonda Kaldığı Hafta: 5 Hafta

 
 Turksinemasi.com
Evdeki Yabancılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz