Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
F Tipi Film
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
0,00/10 - (0 Kişi)
Loading...

Özellikler

Yönetmen
5.0


Oyunculuk
5.0


Sinematografi
5.0


Kostüm
5.0


Dramatizasyon
5.0


Plot
5.0


Sahne
5.0


Sekans
5.0


Toplam Puan
5.0

5/ 10

"F Tipi Film"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
 
Süre:120 dk
Vizyona Giriş Tarihi:21 Aralık 2012
 
Konu

F Tipi Hapishaneler, önceki hapishanelere göre ciddi mimari farklılıklar içeriyordu. Daha önce koğuşlarda birarada kalan tutsaklar, burada hücrelerde kalacaktı. Yani ‘F tipi hapishane’nin diğer adı ‘hücre tipi hapishane’ idi. Hücreler tek kişilik ve üç kişilik olmak üzere iki ‘seçenekten’ oluşuyordu. Tutsaklar sadece hücrelerde değil, havalandırmalarda da hücre tipi yaşamaya devam etmek zorundaydı. Çünkü ortak bir havalandırma yoktu, her hücre sadece kendi havalandırmasına çıkabiliyordu. Havalandırmanın dışında, görüş yerleri de yine hücrelere özel oluşturulmuştu ve tutsaklara hiçbir hal ve şartta kendi hücresi dışındaki birisi ile temas etme şansı bırakılmamıştı Özetle; F tipi hapishaneler yaşamın bütününü hücreye, yani yalnızlığa, yani izolasyona, yani tecrite hapseden hapishanelerdi.

Ya düşünce değişikliği ya ölüm…

Devrimci tutsaklar ölümler pahasına direndiler ve büyük bir yaratıcılıkla tecrit gerçeğine rağmen teslim alınamadılar.
F TİPİ FİLM, bu büyük irade savaşını konu almaktadır…

Diğer
Filmlerin tamamında Grup Yorum’un eski ve yeni müzikleri kullanıldı. Her filmde başka bir müzisyen Grup Yorum’un şarkılarını düzenledi.. Yönetmenlerin, öğrencilerin ve oyuncuların yanı sıra birçok müzisyen bu büyük kolektifin bir parçası oldu.

Yaklaşık 2 yıldır adım adım oluşturulan film projesi için Kocaeli’de Herşey Yapım’a ait film platosunda F tipi hapishane dekoru oluşturuldu. Birebir boyutlarda hücreler, havalandırmalar ve koridorlardan oluşan dekordaki çekimler tamamlandı. Filmde yönetmenler ve oyuncuların dışında, kamera, ses, set, ışık gibi teknik alanlarda profesyonel ekiplerin yanı sıra, reji ve prodüksiyonda sinema-televizyon öğrencilerinden oluşturulan bir ekip de büyük özveriyle çalıştı.

 
Hasılat: 637.612,34 TL
Toplam İzleyici: 75.643
Vizyonda Kaldığı Hafta: 14 Hafta

 
 Turksinemasi.com
F Tipi Film

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz