Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Kolay Para
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
0,00/10 - (0 Kişi)
Loading...

Özellikler

Yönetmen
5.0


Oyunculuk
5.0


Sinematografi
5.0


Kostüm
5.0


Dramatizasyon
5.0


Plot
5.0


Sahne
5.0


Sekans
5.0


Toplam Puan
5.0

5/ 10

"Kolay Para"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
 
Süre:100 dk
Vizyona Giriş Tarihi:06 Aralık 2002
 
Konu

Film, kolay yoldan para kazanmaya çalisan insanlarin birbiriyle çakisan ve allak bullak olan yasamlarini konu aliyor. Mustafa Ugurlu, Emre Altug, sebnem Dönmez ve Okan Yalabik’in rol aldiklari filmin yönetmenleri Hakan Haksun ve Ercan Durmus. Film, 80 sonrasi dönemde ortaya çikan apolitik gençlige ve kisa yildan köse dönme felsefesine eglenceli bir dille gönderme yapiyor.

Eray, Servet ve Güven ayni evi paylasan üç arkadastir. Eray, okudugu Tip Fakültesinden atilmak üzeredir ve fiziginin avantajiyla fotomodellik, oyunculuk, sarkicilik gibi islerde sansini denemekte söhret hayalleri kurmaktadir. Artik otuz besini devrimis olan Servet ise geç kaldigi hayata, bir an önce ve baliklama dalmak niyetindedir. Bu nedenle de zararsiz oldugunu düsündügü kanunsuz islere girismis ve Güven’i de kendi islerine ortak olmaya zorlamistir.

Filmde kimya ögrencisi olan ve ev arkadaslarindan yasça küçük olan Güven’in, kendi gelistirdigi bir formül sayesinde, çok ucuza, viski tadinda bir içki elde ederek para kazanmaya çalisan alkolik okul arkadasi Ender, Eray’in eski sevgilisi Hülya ve köse dönme sevdasinda olan diger karakterler biraraya gelince hayli kaotik bir o kadar da komik bir macera basliyor. Türk sinemasinin renkli simalarini biraraya getiren film, 80 sonrasi dönemde ortaya çikan apolitik gençlige ve kisa yildan köse dönme felsefesine eglenceli bir dille gönderme yapiyor.

Ödüller
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (8. Sadri Alışık Ödülleri-2003)

 
Toplam İzleyici 71.190

 
 Turksinemasi.com
Kolay Para

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz