Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Koru Kendini
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
0,00/10 - (0 Kişi)
Loading...

Özellikler

Yönetmen
5.0


Oyunculuk
5.0


Sinematografi
5.0


Kostüm
5.0


Dramatizasyon
5.0


Plot
5.0


Sahne
5.0


Sekans
5.0


Toplam Puan
5.0

5/ 10

"Koru Kendini"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
 
Süre:94 dk
 
Konu

İki genç kızın arkadaşlığı, umutları ve düşleri üzerine etkileyici bir öykü. Büyükannesi ölünce, 16 yaşındaki Alice, annesi tarafından Katolik bir eğitim yurduna yerleştirilir. Etraftaki seslere son derece duyarlı olduğundan yurdun diğer sakinlerinden çok farlıdır ve çoğunlukla yalnız başına kalır. Bir süre sonra aynı yurtta kalan Berivan adlı Kürt kızıyla tanışır.

Annesi ve babasını kaybetmiş bir sığınmacı olan Berivan, Alman Göçmen Bürosu’nun kararını beklemektedir. Pasaport, aile fotoğrafları ve mektuplar gibi tüm kişisel eşyalarını hiç yanından ayırmadığı plastik bir torbada taşıdığı için herkes Berivan’a “Şapşal Torbacı” demektedir.

Başlangıçta aralarında soğuk rüzgarlar esse de bir süre sonra arkadaş olurlar. Çok geçmeden Alice Berivan’ın dostluğuna daha bağımlı hale gelir. Ancak tam da hayatları düzelir gibiyken, İlir adında bir Arnavut gençle tanışmaları yoğun ama kırılgan dostluklarını sınava tabi tutar. Berivan İlir’e âşık olur, Alice kıskançlığa kapılır ve iki kız arasındaki ilişki dramatik bir şekilde kontrolden çıkmaya başlar.

Ödüller
Gümüş Leopar (Locarno Film Festivali-2004)
Seçiciler Kurulu Özel Ödülü (16. Ankara Film Festivali-2005)


 
 Turksinemasi.com
Koru Kendini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz