Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Muhalif Başkan
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
9,00/10 - (1 Kişi)
Loading...

Özellikler

Yönetmen
7.0


Oyunculuk
7.0


Sinematografi
6.0


Kostüm
7.0


Dramatizasyon
8.0


Plot
7.0


Sahne
6.0


Sekans
8.0


Toplam Puan
7.0

7/ 10

"Muhalif Başkan"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
 
Süre:99 dk
Vizyona Giriş Tarihi:03 Mayıs 2013
 
Konu

Küçük bir kasabada başkanlık yapan Zafer (Ferhan Şensoy) beldesindeki işsizlik ve göçün önüne geçebilmek için çözüm arayışları içerisindedir. Ancak bulduğu her çözüm, en büyük rakibi olan eski belediye başkanı Cengiz’in (Yusuf Atala) ayak oyunları yüzünden rahat bulmaz. Zafer’in danışmanı Özkan (Dost Elver) sonunda kasabanın tanıtılması için uygun çözümün beldede festivaller düzenlemekten geçtiğine Zafer’i ikna eder. Ancak Cengiz ve yaveri Raci (Ömer Gecü) hızla planlar yaparak bu projelerinde fiyasko ile sonuçlanması için kolları sıvarlar. Bu arada Zafer’in tek oğlu olan (Serkan Kuru) , Cengiz’in kızı Meltem’e (Meltem Parlak) aşık olmuştur ve onunla evlilik planları yapmaktadır. İki başkan arasındaki husumet ise bu aşkın karşısındaki en büyük engeldir. Kasabanın delisi Mecnun ise Zafer’in tek destekçisidir. Bütün bu krizler arifesinde Zafer, hem kasabasını hem de ailesini toparlamak için ekstra bir savaşın içine girecektir.

 

Filmin çekimleri Bursa’da yapıldı. Filmin yapımcısı Muhip Asutay, CNM Film olarak ilk sinema filmlerini Ferhan Şensoy gibi büyük bir isimle yapmış olmalarının kendilerini hem çok heyecanlandırdığını, hem de çok gururlandırdığını dile getirerek, “Yeşilçam klasikleri tadında keyifli bir aile filmi yapmak istiyorduk. Bu projeye en uygun ismin Ferhan Şensoy olduğunu düşünerek kendisine teklif götürdük. Kendileri de bizi kırmayarak teklifimizi kabul etti. 3 haftalık çekim sürecinde keyifli bir ortam da çalıştık ve ortaya bu filmi çıkardık, dilerim izleyenlerin de aynı keyfi alacakları bir film olmuştur’ dedi.

Projede bir çok ilkin yaşandığını kaydeden Asutay, ‘Şirket olarak ilk filmimiz, senaristimizin ilk vizyon filmi, yönetmenimizin ilk uzun metraj filmi, filmde küfür yok, 7’den 77’ye herkesin beğeni ile izleyecekleri bir iş olduğunu düşünüyorum” dedi.

 
Hasılat: 177.482,83 TL
Toplam İzleyici: 20.624
Vizyonda Kaldığı Hafta: 13 Hafta

 
 Turksinemasi.com
Muhalif Başkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz