Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Mutlak Adalet
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
9,00/10 - (2 Kişi)
Loading...

Özellikler

Yönetmen
10


Oyunculuk
10


Sinematografi
9.0


Kostüm
10


Dramatizasyon
9.0


Plot
10


Sahne
10


Sekans
10


Toplam Puan
9.8

9.8/ 10

"Mutlak Adalet"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
 
Süre:84 dk
Vizyona Giriş Tarihi:25 Nisan 2014
 
Konu

İzmir de bir ilköğretim okulunda Türkçe öğretmenliği yapan Metin, karısı Bahar ve kızları Ece ile birlikte mutlu bir hayat sürmektedir.

Bir gün iş dönüşü evine geldiğinde evlerinde üç hırsızın karısına tecavüz ettiğini ve kızını darp ettiğini görür. Olayın şokuyla hırsızları kovalar ve birini yakalayıp öldürür. Nefsi müdafaa sınırları dışında adam öldürmek suçundan hapse giren Metin, çıktığında dağılan ailesini tekrar kazanmak için bir mücadele verir. Karısı Bahar psikolojik sorunlar yaşamakta, kızı Ece ise çocuk esirgeme yurdunda kalmaktadır.

Hapishane günlerinden en büyük destekçisi Orhan Babanın da yardımı ile kısa sürede iş bulup, ev tutup hayatını düzene koyar. Ancak Üvey kardeşi Nihat tan öğrendiği kötü haberle dünyası başına yıkılır. Evlerine giren diğer iki hırsız, delil ye tersizliğinden serbest bırakılmıştır. Hayatını elinden alan adamların dışarıda bir yerlerde serbest olduğunu öğrenen Metini, büyük bir panik sarar. Ona göre bu korku ve panikten kurtulmanın tek yolu vardır; o adamları bulup, her şeyi itiraf ettirip, adalete teslim etmek… Metin, Orhan babanın tüm karşı çıkmalarına rağmen kararını verir ve Nihat la birlikte kendi adaletini aramak için yola çıkar.
İzmir’in arka sokaklarında başlayan bu intikam gecesinin sabahında; Metini ve onun hayatındaki herkesi şok edecek büyük bir sürpriz beklemektedir.

Psikolog ve Nöropsikologlar danışmanlığında; senaryosu iki yılda yazılan filmin çekimleri, İzmir’de yirmi günde gerçekleştirilmiştir.


 
 Turksinemasi.com
Mutlak Adalet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz