Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Nihavend Mucize
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
0,00/10 - (0 Kişi)
Loading...

Özellikler

Yönetmen
5.0


Oyunculuk
5.0


Sinematografi
5.0


Kostüm
5.0


Dramatizasyon
5.0


Plot
5.0


Sahne
5.0


Sekans
5.0


Toplam Puan
5.0

5/ 10

"Nihavend Mucize"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
 
Süre:94 dk
Vizyona Giriş Tarihi:27 Ekim 1997
 
Konu

Erol (Haluk Bilginer)ve Nejat(Beyazıt Öztürk) film stüdyosu işleten iki ortaktır. Erol, annesinin ölümünden sonra hayata karşı soğumuştur. Kızlarla bir türlü istediği gibi ilişki kuramamaktadır. Sevgilisi İris ve annesinin ölümünden sorumlu tuttuğu babasıyla sorunları vardır. Annesine ihtiyacı vardır.

Ölümünden 25 yıl sonra, annesi Suzan(Türkan Şoray), oğlunun karşı konulmaz sesine kulak vererek öldüğü yaşta dünyaya döner. Ancak, döndüğü dünya terk ettiği dünyadan daha farklıdır. Geçen zamanın, yakınları ve yaşadığı kent üzerinde bıraktığı derin izler karşısında önce şaşırır, bocalar, bu yeni düzene alışmakta zorluk çeker. Ancak, Nejat’ın ona ilgisi ve desteği sayesinde Suzan, kısa zamanda sonra kendini toparlar ve yeni hayatına uyum sağlamayı başarır.

Bu dünyaya bir görevle gönderilmiştir. Acaba, oğlunun güzel, zeki, enerjik, hazırcevap işkadını sevgilisi İris’le (Lale Mansur) ve babasıyla(Şükran Güngör) arasını bulabilecek midir?. Kısaca, yaşamına bir çekidüzen verebilecek midir?

Bir yandan oğlunun derdine çare ararken bir yandan da güzelliğiyle büyülediği Nejat’ın (Beyazıt Öztürk) ilgisine karşılık verir.

Diğer
Filmin yönetmeni Atıf Yılmaz daha önce “Ahh Belinda”, “Arkadaşım Şeytan” ve “Adı Vasfiye” gibi yine fantastik komedileri yönetmişti.

Ödüller
En İyi Görüntü Yönetmeni (34. Antalya Film Şenliği-1997)
En İyi Kurgu (34. Antalya Film Şenliği-1997)
En İyi Kurgu (11.Adana Altın Koza Film Şenliği-1997)

 
Toplam İzleyici 79.883

 
 Turksinemasi.com
Nihavend Mucize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz