Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Yük
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
0,00/10 - (0 Kişi)
Loading...

Özellikler

Yönetmen
8.0


Oyunculuk
6.0


Sinematografi
8.0


Kostüm
7.0


Dramatizasyon
6.0


Plot
4.0


Sahne
6.0


Sekans
7.0


Toplam Puan
6.5

6.5/ 10

"Yük"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
 
Süre:80 dk
Vizyona Giriş Tarihi:26 Nisan 2013
 
Konu

Gerçek bir öyküden yola çıkılarak senaryolaştırılan ‘Yük’ filmi bir cinayet sebebiyle hasmından kaçmak için madende saklanan bir adamın hikayesi.. Hikayenin ortak paydasında Zeynep isimli bir kadın yeralıyor. Yönetmen kaçan ve kovulan iki adamın psikolojisini ve gelgitlerini bu kadın üzerinden aktarıyor: Cemal arkadaşının ölümüne sebep olup ; onun kardeşinin hışmından kaçarken; ölen adamın kardeşi Cumali intikam almak için onun peşine düşmüştür.. Zeynep şu anda Cemal ile evlidir ancak birkaç sene öncesi evli ve çocuklu olan Cumali ile tutkulu bir ilişki yaşamıştır..

Cemal Cumali’nin abisini öldürür. Fakat bunun bir kaza olduğuna inanmaktadır. Suçu 16 yaşındaki küçük kardeşinin üstüne yıkar. Ailesinin de isteğiyle uzaklarda bir yerde çalışmak için şehri terk eder. Cumali onun peşine düşe r. Ve sonunda onu saklandığı madende çalışırken bulur…Flashback ve halüsinasyonlar iki adamın psikolojilerinin gelgitlerini yansıtır.. Geçmiş ve şu an içiçedir; gerçek ve illüzyon da…

Madende Cemal’in ölüm korkuları ve halisünasyonları giderek artar. Sonunda ise tüm bu korkular ve belirsizlik yerini cesarete bırakır.. Artık yüzleşmeye hazırdır ; hatta daha ötesi ölüme razıdır! Peki ya celladı bu yüzleşmeye hazır mıdır? Tüm bu paradoksal gelgitlerin ötesinde Zeynep’in seçimi ne olacaktır?

 

Ödüller

Film Yönetmenleri En İyi Yönetmen (19. Adana Altın Koza Film Şenliği-2012)
En iyi görüntü yönetmeni (24. Ankara Film Festivali-2013)

 
Hasılat: 15.737,5 TL
Toplam İzleyici: 1.602
Vizyonda Kaldığı Hafta: 8 Hafta

 
 Turksinemasi.com
Yük

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz