Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Ali Nazik
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
10,00/10 - (2 Kişi)
Loading...

Özellikler

Gerçeklik
 
 
 
 
 


Kahramanlık
 
 
 
 
 


Unutulmazlık
 
 
 
 
 


Efsanevi
 
 
 
 
 


İyilik
 
 
 
 
 


Kötülük
 
 
 
 
 


Toplam Puan
 
 
 
 
 

4.5/ 5

"Ali Nazik"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
Adı Soyadı:Ali Nazik
Canlandıran:Uğur Yücel
Yazan:Yavuz Turgul
 
Biyografi

İlkokuldan sonra okumamıştır, yetimdir. Türkücü olmak istediğini söyleyince babası ve abisinden dayak yemiştir. Kötü sesler şöhret olduğu halde o hala bulaşık yıkamıştır. Günün birinde emmisi, “madem sen tutturdun, o halde Muhsin Kanadıkırık’a gideceksin, bu dünyada kimseye güvenme, bir Muhsin Kanadıkırık’a güven” diyerek onu ünlü organizatör Muhsin Bey’e yollar.

…ve Urfa’da garson olan Ali Nazik, sonradan türkücü ve arabeskçi olmak için amcası Bitli Salman’ın asker arkadaşı olan İstanbul’da ki Muhsin Kanadıkırık’ın yanına gelir.

Ali Nazik pratik zekalı, uyanık bir Urfa’lıdır. Defalarca karşışına çıktığı Muhsin Bey’den bir türlü yüz bulamayınca; fırtınalı bir gece, sağanak bir yağmur boşalmadan tam önce Muhsin Bey’in penceresinin önünde bekler. Oteli yok değildir, ama Muhsin Bey’in onu bu halde görüp acıyarak eve alacağını kurmuştur. Kurduğu bu plan işler de… Yufka yürekli Muhsin Bey, evine aldığı bu delikanlıyı, o fırtınalı gecede bir de kendisini sırtlayıp madamın dişçisi Kirkor Atamyan’a taşıyınca sevmeye başlar. Ne de olsa yıllar süren diş ıstırabından kurtulmuştur Ali Nazik’in sayesinde..

Muhsin Bey, Urfalının sesini beğenip onu piyasaya sunmaya hazırlanırken Ali Nazik, daha doğru dürüst türkücü bile olmadan arabeskçi olup para kazanıp, bir sürü kadını koynuna almayı, kebapçılar kapattırmayı hayal etmektedir. Ona kaset çıkartmak uğruna hapise düşen Muhsin Bey’in aşık olduğu Sevda Hanım’a da göz koyup onu bir nevi, kapatması yapmıştır..

Muhsin Bey hapisteyken, ali nazik’in zayıf karakterinin tüm detayları bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmış, o, tam da istediği gibi ipek pembe gömlekli, başından gül yaprakları dökülen, ama adı pavyonda en alta yazılan bir arabeskçiye dönüşmüştür. Hapisten çıkan Muhsin bey, sevgilisini onun elinden kurtarıp götürecek, Ali Nazik’e de hayatı boyu unutamayacağı bir ayar çekecektir..

Ali Nazik Karakteri:

Senaryosunu Yavuz Turgul’un yazdığı Ali Nazik isimli filmdeki Uğur Yücel karakterini Şener Şen canlandırmıştır.

Film:

– Muhsin Bey


 
 Turksinemasi.com
Ali Nazik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz