Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Domdom Ali
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
10,00/10 - (1 Kişi)
Loading...

Özellikler

Gerçeklik
 
 
 
 
 


Kahramanlık
 
 
 
 
 


Unutulmazlık
 
 
 
 
 


Efsanevi
 
 
 
 
 


İyilik
 
 
 
 
 


Kötülük
 
 
 
 
 


Toplam Puan
 
 
 
 
 

4.5/ 5

"Domdom Ali"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
Adı Soyadı:Ali Erkan
Diğer Adı:Domdom
Canlandıran:Feridun Şavlı
Yazan:Rıfat Ilgaz
 
Biyografi

Sınıfın önde gelen kişilerindendir. Tulum Hayri’yle birlikte sınıfın en kilolu kişilerindendir. Çoğunlukla Hayta İsmail ve Tulum Hayri ile birlikte dolaşır. Hoşafına futbol maçları yapmayı sever. Okulun başlarında her zaman Tulum Hayri ile sınıf başkanlığı için bilek güreşi yaparlar.

Hababam Sınıfı’nın şişman ve bir o kadar haylaz öğrencilerinden biridir. Güdük Necmi ile durup dururken kapışırlar. Tulum Hayri ve Yıkılmaz Hadi’yle birlikte sınıfın en kilolu kişileridir.

Bir keresinde kulakları iyi işitmeyen Coğrafya hocasının dersinde Akdeniz Bölgesi hakkında soru sorması üzerine “Akdeniz’in dereleri denize akar hocam. Akdeniz Akdeniz bu gelen düşman değil biziz… Akdeniz’in en kuvvetli takımı Adanaspor dur hocam!” demiş ve sözlü notu olarak on almıştır.

Daha sonra Domdom Ali’nin babası Domdom Ali’nin okulu bitiremiyeceğini anlayınca Hafize Ana’nın yanına aşçı olarak verir. Hafize Ana, Domdom Ali’yi bi güzel yetiştirir. Bütün bildiği yemek tariflerini Domdom Ali’ye öğretir ve Domdom Ali uzun zaman okulda aşçılık yapar. Daha sonra okuldan ayrılıp İstanbul’da özel bir lokantada aşçılık yapar.

DomDom Ali Karakteri:

Domdom Ali veya Domdom, asıl adı Ali Erkan, Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı adlı romanında yarattığı hayalî karakterdir. Romandan uyarlanan aynı isimdeki film serisinde Feridun Şavlı’nın canlandırdığı karakter ile Türk halkı arasında bilinirliği artmıştır.

Filmleri:

– Hababam Sınıfı
– Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
– Hababam Sınıfı Uyanıyor
– Hababam Sınıfı Tatilde
– Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor


 
 Turksinemasi.com
Domdom Ali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz