Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Güdük Necmi
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
0,00/10 - (0 Kişi)
Loading...

Özellikler

Gerçeklik
 
 
 
 
 


Kahramanlık
 
 
 
 
 


Unutulmazlık
 
 
 
 
 


Efsanevi
 
 
 
 
 


İyilik
 
 
 
 
 


Kötülük
 
 
 
 
 


Toplam Puan
 
 
 
 
 

4.5/ 5

"Güdük Necmi"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
Adı Soyadı:Güdük Necmi
Diğer Adı:Güdük
Canlandıran:Halit Akçatepe
Yazan:Rıfat Ilgaz
 
Biyografi

Özel Çamlıca Koleji’nde Hababam Sınıfı diye adlandırılan sınıfında Damat Ferit ile yan yana oturmaktadır. Kısa boylu olduğundan “güdük” lakabı takılmıştır. Çoğunlukla İnek Şaban ve Damat Ferit’le birlikte dolaşır. En çok İnek Şaban’a takılır ve ona sıklıkla şakalar yapar. Damat Ferit’le ortaklaşa yapsalar bile Şaban, onun peşine takılır ve Bu durumlarda ona ya küfürle ya da üzerine yürüyerek karşılık verir. O ise asla takılmaktan vazgeçmez.

Aslında sınıfın toparlayıcısıdır. Nerede bir sorun olursa güdük Necmi dillendirir. Hoca genel bir şey sorduğunda sınıf adına cevap verme görevi ondadır. İlk espirileri de o ortaya atar. Hoca bir şey demiş olsa onun tersini dikkate alır ve o şekilde yanıt verir. Cin gibi biri olduğundan sınıftaki bütün planların altından o çıkar. Bir keresinde Külyutmaz’ın sınavında Kel Mahmut tarafından sobanın içinde kopya çekerken yakalandığında Külyutmaz tarafından tebrik edilmiştir. Aynı zamanda İnek Şaban’a sahte sevgili mektupları yazan odur. Mektuplarda bile “İnek” şakaları yapar. Ayrıca Şaban’ın sınıfta üç kere “mööö!” demesini mektuplar sayesinde sağlamıştır.

Hababam Sınıfı’nın en çocuk kalmış cin kişisidir. Hababam Sınıfı’nda artık eskide kalmış olan çocuk şakalarını yapmaya devam eder. Fakat Hababam Sınıfı ise bu durumdan şikayetçi değildir ve aslında çok memnundur. Çünkü Güdük Necmi onlara eski yıllarını hatırlatmakta ve onları çocukça şakalarla çok eğlendirmektedir. Sınıfın büyüklerinin arasında iyi bir izlenimi olsa da bazen onların tezgahladığı oyunlara ortak olamaz. Başkalarına karşı oyunları kendi hazırlar. Boyunun aşırı kısa olmasından dolayı genellikle arkadaşları tarafından futbol takımına alınmaz. En önemli silahı sıraların altından kayarak yaptığı haylazlıklardır.

Güdük Necmi Karakteri:

Güdük Necmi veya Güdük, Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı adlı romanında yarattığı hayalî karakter. Romandan uyarlanan aynı isimdeki film serisinde Halit Akçatepe’nin canlandırdığı karakter ile Türk halkı arasında bilinirliği artmıştır.

Filmleri:

– Hababam Sınıfı
– Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
– Hababam Sınıfı Uyanıyor
– Hababam Sınıfı Merhaba
– Hababam Sınıfı Askerde
– Hababam Sınıfı Üç Buçuk


 
 Turksinemasi.com
Güdük Necmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz