Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Mesudiyeli Mesut
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
6,00/10 - (1 Kişi)
Loading...

Özellikler

Gerçeklik
 
 
 
 
 


Kahramanlık
 
 
 
 
 


Unutulmazlık
 
 
 
 
 


Efsanevi
 
 
 
 
 


İyilik
 
 
 
 
 


Kötülük
 
 
 
 
 


Toplam Puan
 
 
 
 
 

4/ 5

"Mesudiyeli Mesut"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
Adı Soyadı:Mesudiyeli Mesut
Canlandıran:Şener Şen
Yazan:Ümit Ünal Ertem Eğilmez
 
Biyografi

Uzun yıllar Ordu’nun Mesudiye ilçesinde İstasyon Şefi olarak görev yaptı. Bu istasyonda bir trenden ötekine ömür doldurmuştur.

Kızı Sema daha iyi yaşam uğruna Mesudiye’nin Dombili diye adlandırılan zengin tüccara gelin verir. Dombili düğünde bir ayılık yapar ve Mesut efendinin gururu ile oynar, Mesut efendide lafın altında kalmaz ve tokat gibi lafı patlatır ve ortalık harman dalı olur. Kızı da Dombiliden yana olunca, kızını da defterden siler bir kalemde…

Yılbaşı yaklaşmaktayken, Milli Piyango satıcısından son bileti alır. Ardından karısı, kayınbiraderi, kayınpederi ve kayınvalidesi ile yılbaşı geçirecektir. Gece piyango çekilişinde büyük ikramiye Mesut’a çıkar ve evdeki herkes mutluluktan deliye döner.

Piyango çıktığını kasabada kimseye söyleyemez ve ardından piyango satıcısına derdini açınca, avukata gidip bileti üstüne yaparlar. Ardından da bütün kasaba duyar.

Ardından bu küçük kasabada aslında insanların, ne kadar avantacı ne kadar dalkavuk olduğunu görür, o kadarki istasyona heykel bile dikilir.

Olayı duyan Dombili bile barışmaya gelir. Ardından, evlenirken babasını fena şekilde üzen kızı bile, babasının milyarder olduğunu öğrenince para için babasının gelir gönlünü alır.

Trenle, bileti almaya Ankara’ya giderken, bileti yırtar atar.

Mesudiyeli Mesut Karakteri:

Senaryosunu Ümit Ünal ve Ertem Eğilmez’in yazdığı Milyarder isimli filmdeki Mesudiyeli Mesut karakterini Şener Şen canlandırmıştır.

Film:

– Milyarder


 
 Turksinemasi.com
Mesudiyeli Mesut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz