Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
BAHAR ÖZTAN
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
5,50/10 - (2 Kişi)
Loading...

Özellikler

araştırma
10


çaba
8.0


çalışkanlık
10


disiplin
10


doğaçlama
9.0


duyarlılık
10


eğitim
8.0


entellektüellik
10


konsantrasyon
10


motivasyon
10


önsezi
9.0


tecrübe
10


vücut dili
10


yaratıcılık
10


yenilik
8.0


yetenek
10


yorumlama
10


Toplam Puan
9.5

9.5/ 10

"BAHAR ÖZTAN"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
Doğum Tarihi:11 ağustos 1962
Doğum Yeri:Hatay / İskenderun
Nam-ı Diğer:Gamzeli Güzel
 
Biyografi

11 Ağustos 1952 İskenderun doğumludur. İstanbul’da büyümüştür. “Elidor” Reklamıyla ilk kez ekranlarda gördüğümüz sanatçı, sayısız reklam filminde yer almıştı. Reklam filmlerinden sonra halkın dilinde ”Gamzeli Güzel” olarak tanınmaya başladı. Dönemin ilgi gören fotoromanlarında da büyük beğeni topladı. Bunlardan bazıları, “Çarli’nin Melekleri” ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlardır.

Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan’ın film yapımcıları tarafından dikkat çekmesi de çok zaman almadı. Kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmiyle sinema hayatına başladı. Bahar Öztan, ”Yeşilçam’ın Gamzeli Güzeli” lakaplı en önemli oyuncularından biri olmuştur.

Sürekli sahne teklifi almaya başlayan sanatçı, 1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı’nda Bülent Ersoy’la halk konserlerinde ve Seda Sayan’la çalışmaya başladı. O günden itibaren, yurtiçi & yurtdışı sahne çalışmalarını sürdürdü.

1991 yılında Bodrum Yalıkavak’ta butik oteli Spring Otel’i işletmeye başladı. 1993’te evlendi ve iki yıl sonra bir oğlu oldu. 1999’da Bodrum’da Prens Prenses isimli bir anaokulu açtı.

2001 yılında Amerika’ya gitti. Uzun bir süre Amerika & Bodrum’da yaşayan ünlü oyuncu, 2007 yılında tekrar İstanbul’a yerleşti. Ekranlarda uzun yıllarca görünmeyen Bahar Öztan, İstanbul’a geri döndüğü 2007 yılında Koliba Film’in çektiği, Aşk Kapıyı Çalınca ve ayrıca Erler Film’in çektiği Görgüsüzler dizilerinde oynadı.

2011 başından beri her şeyi düzene sokarak kamera karşısına geçmek için kolları sıvadı. Son olarak 2011 Eylül ayına bir reklam filmiyle eski günlere özlem giderdi.

Bir yandan oyunculuğa devam etmek üzere görüşmelere başlarken, diğer yandan da çok sevdiği müzik adına uzun yıllardır ses eğitimi almaya devam ediyor.

Bugüne kadar hiçbir sansasyona karışmayan ve formunu koruyan sanatçı, kamera karşısına geçmesi için teklifler alıyor fakat, nitelikli işlere imza atmak istiyor.  Özellikle komedi filmlerinde akıllarda yer edinen Bahar Öztan, 2012 yılında TVem kanalında Yeşilçam Sokağı programını sunmaya başladı.

Filmografi:
  • Oyuncu (Rol aldığı filmler)
Resimler:

 
 Turksinemasi.com
BAHAR ÖZTAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz