Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
BERKE HÜRCAN
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
0,00/10 - (0 Kişi)
Loading...

Özellikler

araştırma
8.0


çaba
9.0


çalışkanlık
9.0


disiplin
9.0


doğaçlama
8.0


duyarlılık
9.0


eğitim
8.0


entellektüellik
8.0


konsantrasyon
9.0


motivasyon
9.0


önsezi
8.0


tecrübe
9.0


vücut dili
8.0


yaratıcılık
8.0


yenilik
8.0


yetenek
8.0


yorumlama
8.0


Toplam Puan
8.4

8.4/ 10

"BERKE HÜRCAN"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
Doğum Tarihi:09.05.1972
Doğum Yeri:İstanbul
 
Biyografi

(d. 09.05.1972, İstanbul) Türk aktör ve manken.

09.05.1972 tarihinde İstanbul’da doğdu.

Yurtiçi ve yurtdışında katıldığı yarışmalarda aldığı derecelerle kanıtlanmış bir mankendir. Sonra birden ortadan kaybolan Hürcan bu defa oyuncu olarak boy gösterdi ekranlarda. Beline kadar uzun saçlarını kestirmiş, çocuksu ifadesi yerini genç erkek ifadesine bırakmıştı. 1990 yılında mankenliğe başlayan Hürcan, “1993 yılında Türkiye’nin en iyi mankeni seçildim. 94’te dünya çapındaki yarışmada üçüncü oldum. Ondan sonra hep daha iyisini yaparak ve kariyerime yükselerek devam ettim. Mankenlikten hatırı sayılır paralar kazandım. O zamanlar kazandığım para şimdikinden fazlaydı. Ama yine de oyunculuğu çok seviyorum” diyor.

Mustafa Altıoklar’ın ses getiren filmi “İstanbul Kanatlarımın Altında”yla başlayan oyunculuk macerasına, dizilerle devam eden genç oyuncu, “Oyunculuk konusunda eğitimim yok. Konservatuar mezunu değilim yani, işi çalışarak öğrendim. Doğal bir oyunculuğum olduğunu biliyorum. Ama kendimi beğenip beğenmediğimi söyleyemem. Bunu ancak izleyenler takdir edebilir” diye konuşuyor.

Anne babası mimar olan Berke Hürcan’ın ailesi onun da bu mesleği seçmesini arzu etmiş, ama oğullarına baskı yapmak yerine seçtiği konuda destek olmuşlar. “Benim şu anda burada olmak yerine ailemin mobilya fabrikasında çalışıyor olmam gerekiyordu. Oyunculuk yapabilmek uğruna vazgeçtiklerimden biri budur. Diğeriyse kız arkadaşım… Oyunculuk benim için uğruna çok şey feda edebileceğim, çok büyük bir aşk. Bizim meslekte biriyle birlikte olmak çok zor. Çekimlerin ne zaman olacağı belli değil, yoğun çalışıyorum. Beni bu şekilde kabul edebilecek biriyle birlikte olabilirim ancak. Şartları problem haline getirecek bir kadından, işim uğruna derhal vazgeçebilirim” diye anlatıyor Hürcan tercihlerini.

Önceliğinin mesleği yani oyunculuk olduğunu söyleyen genç oyuncu, “Erkek arkadaşlarımın çoğuyla paylaşacak konu bulamıyorum, çünkü onların en önemli öncelikleri kadınlar. Onlarla sadece eğlenceli ortamlarda birlikte olabiliyorum, o kadar. Benim önceliğim, mesleğim sadece. Hayalperest olmama rağmen işim konusunda son derece ciddiyim. Aynı zamanda ayaklarım yere sağlam basar. İşime aşığım ve kaybetmek istemiyorum” diyor.

“Kiminle oynamak istiyorsun?” diye sorulduğunda Hürcan, Guy Ritchie ya da Oliever Stone ile çalışmak istediğini hatta Edward Norton’la oynamak istediği cevabını veriyor.

Hedeflerini bu kadar yüksek tuttuğu için son derece disiplinli çalıştığını söylüyor Berke Hürcan ve ekliyor: “Çok disiplinli çalışırım. Her isteneni en iyi şekilde yapmak için gayret ederim. Hayallerim arasında Oscar bile var. Gerçekçi idealim ise Haluk Bilginer’in kopyası olmak. Oraya gelebilirsem kendimle gurur duyacağım. Sistemimi bozmadan çalışmak istiyorum. Disiplinimle mutluyum, ileriye gidiyorum, gitmek zorundayım.”

1992’de Avustralya’da Best Model ikincisi seçilen Berke Hürcan, Ferzan Özpetek’ten, ‘Hamam’ filminde oynaması için aldığı teklifi, korkup kabul etmediğini belirtti.

Filmografi:
  • Oyuncu (Rol aldığı filmler)
Resimler:

 
 Turksinemasi.com
BERKE HÜRCAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz