Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
CELAL PERK
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
10,00/10 - (2 Kişi)
Loading...

Özellikler

araştırma
9.0


çaba
9.0


çalışkanlık
9.0


disiplin
9.0


doğaçlama
9.0


duyarlılık
10


eğitim
10


entellektüellik
10


konsantrasyon
9.0


motivasyon
9.0


önsezi
9.0


tecrübe
10


vücut dili
9.0


yaratıcılık
9.0


yenilik
9.0


yetenek
10


yorumlama
10


Toplam Puan
9.4

9.4/ 10

"CELAL PERK"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
Doğum Tarihi:16 Nisan 1967
Doğum Yeri:Elazığ
 
Biyografi

16 Nisan 1967 Elazığ doğumlu olan oyuncu ailesiyle göç ettikleri İstanbul’da büyüdü ve okudu. 1976’da İstanbul Radyosu Çocuk Saati’ne girdi ve ilk kez çocuk oyunlarında sahneye çıktı.

1990’da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında İstanbul Devlet Tiyatrosu, Gazanfer Özcan-Gönül Ülkü Tiyatrosu ve İ.B. Şehir Tiyatroları’nda profesyonel oyunculuğa başladı.

Kuruluşundan itibaren, Tiyatro Stüdyosu’nun yapımlarından Aldatma, Kan Kardeşleri, “Histeri” ve “Balkon” oyunlarında oyunculuğun yanı sıra, yönetmen ve yapım asistanlığı yaptı.

1993’te Oyuncular Tiyatro Grubu’nun çeşitli ödüller de alan Hayat Çok Güzel! adlı oyununda Rus yönetmen Kama Ginkas’la çalıştı.

1999-2000 Tiyatro sezonunda, Steven Berkoff’un yazdığı ve Oyun Atölyesi yapımı olan, Dolu Düşün Boş Konuş oyunundaki rolüyle, Ankara Sanat Kurumu tarafından “Övgüye Değer Erkek Oyuncu Ödülü” verildi.

1999’da İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ile Yunanistan’dan Attis Tiyatrosu’nun ortak yapımı Herakles Üçlemesi’nde rol aldı. Theodoros Terzopoulos’un yönettiği bu oyun, 11. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali ve sonra da Japonya’da düzenlenen 2. Uluslararası Tiyatro Olimpiyatları’na katıldı.

Yönetmen asistanlığı da yaptığı sinemada “Kaşık Düşmanı”, “Züğürt Ağa”, “Gülüşan”, “Üç Halka Yirmibeş”, “Selamsız Bandosu”, “Eşkıya”, “Lola & Bilidikid” (Bu filmdeki rolü ile Sinema Yazarları Derneği SİYAD-1999 En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’ne değer görülmüştür), “Filler ve Çimen” ile kısa film “Vietnam Sendromu”nda oynadı. “Elif Ana Ayşe Kız”, “Kuruntu Ailesi”, “Gülşen Abi”, “Eyvah Babam”, “Cinler ve Periler” gibi çeşitli TV dizilerinde rol aldı.

Halen yaşadığı Londra’da tiyatro eğitmenliği ve yönetmenliğin yanı sıra oyun ve senaryo yazmayı da sürdürüyor.

“Sürgün Misafirler”, “Londra’ya Kiraz Geldi”, “Dayak Delisi” oyunları “Göçmen Oyunlar” başlığıyla 2012 yılında Mitos Boyut’tan kitap olarak basılmıştır. Yayına hazırladığı, “Bir İntihar Öncesi”, “Duvarların Ardında”, “Bir Londra Masalı”, “Eksik Etek”, “Bir iletişim Kur” ve “Aşureli Yanık Helva” adlı oyunları, “Keloğlan Sus-Puslar Ülkesinde”, “Nasrettin Hocanın Aklı”, “Minik Karıncalar” ve “Göçmen Kuşun Derdi” adlı çocuk oyunlarını da yazdı.

Ayrıca öyküleri ve ödül kazanmış fakat halen filme çekilmemiş “Yılkılar”, “Hep Aynı Mevsim”, “Gölgeye Yürümek” adlı senaryoları da vardır.

Filmografi:
  • Oyuncu (Rol aldığı filmler)
Resimler:

 
 Turksinemasi.com
CELAL PERK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz