Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
LEVENT ÇAKIR
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
0,00/10 - (0 Kişi)
Loading...

Özellikler

araştırma
10


çaba
9.0


çalışkanlık
10


disiplin
10


doğaçlama
10


duyarlılık
8.0


eğitim
5.0


entellektüellik
8.0


konsantrasyon
10


motivasyon
10


önsezi
9.0


tecrübe
10


vücut dili
10


yaratıcılık
10


yenilik
10


yetenek
10


yorumlama
10


Toplam Puan
9.4

9.4/ 10

"LEVENT ÇAKIR"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
Doğum Tarihi:1 Ocak 1950
Doğum Yeri:Edirne
Asıl İsmi:Şükrü Ocak
Nam-ı Diğer:Zagor
 
Biyografi

(d. 1 Ocak 1950, Edirne), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

1950 yılında Edirne’de doğdu. Çakır henüz 3 yaşındayken, babası askerliğini yaptığı sırada vefat etti. Töre gereği annesi amcasıyla evlendirildi. İlkokulu bitirip annesine ve kız kardeşine bakmak için Edirne’deki Balkan göçmeni bir ailenin kurduğu cambazhanede işe başlar. İp cambazlığı, akrobatlık yapar.

16 yaşındayken İstanbul’a gelir. Beyoğlu’nun kulüplerinde, gazinolarında sahne alarak akrobasi hünerini sergiler. Atletik vücudunu fark eden bir yapımcı figüranlık yapması için onu ikna eder ve Küçükçekmece’deki çekilen ilk filminde oynar.

Artık kendini ispatlamış, ismi kulaktan kulağa yayılan bir figürana dönüşmüştür.
Setlerde yalnızca figüranlık değil, dublörlük de yapar. Fatma Girik’in oynadığı ‘Kara Peçe’ filminde bacak kıllarını kesip onun yerine dövüşmüş. Türkan Şoray’a ise bir arabadan atlama sahnesi için dublörlük yapmış. Çakır’ın kendisini ikinci kez ispatlaması ilk Zagor filmine denk geliyor. İstanbul epey soğuktur ve çekimler için Antalya’ya gidilir. Korsanların saldırdığı deniz fenerinde bir dövüş sahnesi çekilecektir. Zagor ortaya çıkar, bileğinin hakkıyla dövüşü kazanıp deniz fenerini korsanların elinden kurtarır. Fakat kendini yeterince gösteremediğini düşündüğünden içi rahat değildir. Az önce Kazım Kartal’ın maketini attığı 12 metrelik fenerin tepesinden seslenir; ‘Ben atlayacağım, brandayı tutun, kamerayı açın.’ Senaryoda böyle bir sahne yoktur. ‘Bari son gün çekelim, bir yerin kırılacak film ortada kalacak’ der yönetmen, lafını dinletemez. Çakır havada iki üç takla atıp, pike yaparak brandaya düşer. Alkışlar duyulur.

O filmde kendini gösterdikten sonra bir sürü teklif gelir. Batman’i, Örümcek Adam’ı, Süper Adam’ı dünyada ilk kez Çakır oynar.

1973 yılında askere gider. Döndüğünde seks filmleri yaygınlaştığından, İzmir’e gidip fotoroman senaryoları yazıp çekimini yapar.

1980’lerde ‘türkücü filmleri’ başlayınca, İbrahim Tatlıses’in oynadığı ‘Çile’ filminde kötü adam rolünü üstlenir.

1986’da Edirne’ye, annesinin yanına döner. Kıraathane işletmeye başlar. 2000’lerden itibaren televizyon için çekilen bazı dini filmlerde, dizilerde yer alır..

Filmografi:
  • Oyuncu (Rol aldığı filmler)
Resimler:

 
 Turksinemasi.com
LEVENT ÇAKIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz