Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
NİHAL MENZİL
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
10,00/10 - (1 Kişi)
Loading...

Özellikler

araştırma
10


çaba
10


çalışkanlık
10


disiplin
10


doğaçlama
10


duyarlılık
10


eğitim
8.0


entellektüellik
10


konsantrasyon
10


motivasyon
10


önsezi
10


tecrübe
10


vücut dili
10


yaratıcılık
10


yenilik
10


yetenek
10


yorumlama
10


Toplam Puan
9.9

9.9/ 10

"NİHAL MENZİL"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
Doğum Tarihi:13 Aralık 1962
Doğum Yeri:Konya
 
Biyografi

(d. 13 Aralık 1962, Konya), sinema ve dizi oyuncusu.

1962 yılında Konya’da dünyaya gelen oyuncu, aslen  Sivas’lıdır.

Babasının asker mensubu olması nedeniyle  eğitimini çeşitli illerde tamamlamıştır.  İlkokulun; 1. ve 2. sınıfını Konya Devrim ilkokulu’nda, 3-4-5. sınıflarını Malatya  Gazi İlkokulu’nda okumuştur. Ortaokulu da iki ayrı ilde bitirmiştir. 1. ve 2. sınıfı  Ankara Abidin Paşa Cumhuriyet Ortaokulu’nda, 3. sınıfı ise İstanbul Bahçelievler  Ortaokulu’nda okumuştur.

Daha sonra Bahçelievler Lisesi 1. sınıfta  okurken sınavlarına girdiği Haydarpaşa Sağlık Koleji’ni kazandı. 2. sınıfa  geldiğinde evlenen oyuncunun, daha sonra evliliği bir bebekle renklendi. Fakat elim  bir trafik kazası nedeniyle 18 aylık evliliği son buldu.

Zorlu hayat şartlarında mücadele eden oyuncu; çeşitli sektörlerde; tezgahtarlık, sekreterlik, anketörlük, kitap pazarlaması, radyo  programcılığı, haber spikerliği, vokalistlik gibi bir çok işte çalıştı.

Menzil’in hayatı tesadüflerden oluşuyordu:  Birgün; ek iş olarak sigorta poliçesi sattığı bir dönemde, araba kaskosu tanıtımı  yapmak için, bir ajansa gittiğinde, ajansın bir proje (Show Tv’de yayınlanan “Sıcağı  Sıcağına” programı) için seçilen oyuncuya ulaşamadıklarını ve projedeki kişiye çok  benzediği söylenir ve oynaması teklif edilir. Bu teklifi kabul eden oyuncunun, daha  sonra çeşitli projelere sürekli çağırılmasıyla oyunculuk yaşamı başlamış oldu.

Bundan sonra meslek olarak artık oyunculuğu  seçen Menzil’i izleyicilere sevdiren ilk dizi, “İkinci Bahar”dır. “Asmalı Konak”  dizisiyle de artık izleyicilerin ailesinden biri gibi olmuştu.

1996 yılından beri oyunculuk mesleğini; saygı,  sevgi ve disiplin içerisinde çalışmakla sahiplenen oyuncu, oynadığı rolleri  başarıyla canlandırmıştır ve izleyiciler tarafından, film ve dizilerin her zaman  beğenilen yüzlerinden olmuştur.

Filmografi:
  • Oyuncu (Rol aldığı filmler)
Resimler:

 
 Turksinemasi.com
NİHAL MENZİL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz