Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
PEKCAN TÜRKEŞ
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
0,00/10 - (0 Kişi)
Loading...

Özellikler

araştırma
9.0


çaba
10


çalışkanlık
10


disiplin
10


doğaçlama
9.0


duyarlılık
10


eğitim
10


entellektüellik
10


konsantrasyon
9.0


motivasyon
9.0


önsezi
8.0


tecrübe
10


vücut dili
8.0


yaratıcılık
8.0


yenilik
8.0


yetenek
10


yorumlama
10


Toplam Puan
9.3

9.3/ 10

"PEKCAN TÜRKEŞ"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
Doğum Tarihi:1949
Doğum Yeri:Mardin
 
Biyografi

(d. 1949, Mardin) Tiyatro ve sinema oyuncusu.

1949 Mardin doğumlu Türkeş; 1966 yılından 2011 yılına kadar TRT İstanbul Radyosunda seslendirme, oyun yazarlığı ve yönetmenlik yaptı. “Olacak O Kadar TV” dizisinin “Yusuf Yusuf Usta” tiplemesiyle tanınan Pekcan Türkeş, Dormen Tiyatrosu, Devlet Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Topluluğu,Bakırköy Komedi Tiyatrosu, Ankara Oyuncuları, Tuncay Özinel Tiyatrosu,Levent Kırca, Oya Başar Tiyatrosu, Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu, Gayrettepe Oyuncuları ve Enver Demirkan Virgül Tiyatrosunda rol aldı.

Ramp ışıklarına çıkan ilk oyunu “Uçan Daire” den sonra, “Kıbrıs Mücahidesi Fatma Kadın”, “Kime Niyet Kime Kısmet”, “Kralın Diş Ağrısı”, “Çizmeli Kedi”, “Bidondaki Çıplak” ve “Ergenekon Destanı” adlı oyunları çeşitli tiyatrolarda sahnelenmiştir.

Yayınlanmış Kitapları : Himalayalardaki Kervan(Roman), The Stories of Nasreddin Hodja, (İngilizce Hikaye)

Tiyatro Oyunları : Uçan Daire, Bataklık, Hasankeyfin Feryadı, Kralın Diş Ağrısı, Ergenekon Destanı, Çizmeli Kedi, Üç Arkadaş, Dağlar Kızı Reyhan, Karıncanın Rüyası, Eskici ve Kaşağı, Dünyanın En Güzel Aşk Hikayeleri(Antoloji).

TURKISH DAILY NEWS Gazetesinde uzun yıllar “Sultan’s Dining Table”adlı köşesinde Yemek Kültürü, Turizm ve“Court Room” -“Legal Advice for Foreigners” isimli kendi köşesinde yabancıların hukuki sorunlarını ilgilendiren makaleler yazdı.

Sanatçılığının yanı sıra 1973 yılından beri Avukatlık da yapan Pekcan Türkeş; TGRT’de “Ailemin Avukatı” programını hazırlayıp sundu. Turkish Daily News Gazetesinde uzun yıllar “Court Room” ve “Legal Advice for Foreigners” isimli kendi köşesinde yabancıların hukuki sorunlarını ilgilendiren makaleler yazdı. Yayınlanmış Hukuk Kitapları: “Avukat Sizsiniz”, “Ailemin Avukatı”, “Tatbikatta Bonolor”, “İcra İflas Suç ve Cezaları”, “Sigortalı Çalışanın El Kitabı”, “Maden Kanunu”, “Ücretlilere Vergi İadesi Hakkında Kanun ve Tatbikatı” ve “Turkish Legal Guide”.

Filmografi:
  • Oyuncu (Rol aldığı filmler)
Resimler:

 
 Turksinemasi.com
PEKCAN TÜRKEŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz