Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
SERHAT ÖZCAN
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
0,00/10 - (0 Kişi)
Loading...

Özellikler

araştırma
9.0


çaba
10


çalışkanlık
10


disiplin
10


doğaçlama
10


duyarlılık
8.0


eğitim
10


entellektüellik
8.0


konsantrasyon
10


motivasyon
10


önsezi
9.0


tecrübe
10


vücut dili
10


yaratıcılık
10


yenilik
10


yetenek
10


yorumlama
10


Toplam Puan
9.6

9.6/ 10

"SERHAT ÖZCAN"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
Doğum Tarihi:8 Ağustos 1961
Doğum Yeri:Durağan / Sinop
Asıl İsmi:Süha Serhat Özcan
 
Biyografi

(d. 8 Ağustos 1961, Durağan / Sinop) Türk sinema dizi ve tiyatro oyuncusu.

1961 Sinop doğumludur. Aslen Boyabat’lı olan Serhat Özcan tiyatroya 1978 yılında amatör olarak başladı. İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde okudu.

Devlet Tiyatrosu, Yapı Kredi Bankası Çocuk Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu, Ferhan Şensoy Orta Oyuncular, Beşiktaş Kültür Merkezi tiyatrolarında çalıştı. İlk uzun metrajlı televizyon filmi Yayla Türküsü’dür. 1986 yapımı ‘Davacı’ adlı filmde, 1993 yapımı ‘Süper Baba’ adlı televizyon dizisinde ‘Zabıta Vahdettin’ rolüyle, 2000 yapımı ‘Güneş Yanıkları’ adlı TV dizisinde ‘Akif ‘ rolüyle, 2003 yapımı ‘Sevdim Seni Bir Kere’ adlı TV dizisinde, yine 2003 yapımı ‘Lise Defteri’ adlı televizyon dizisinde ‘Sefa’ rolüyle, 2004 yapımı ‘Cennet Mahallesi’ adlı televizyon dizisinde ‘Selim’ karakteriyle, 2005 yapımı ‘Pamuk Prenses’ adlı kısa filmde ‘Mümtaz’ rolüyle, 2007 yapımı ‘Gönül Salıncağı’ adlı televizyon dizisinde ve yine aynı yılda vizyona giren ‘ Cumhurbaşkanı Öteki Türkiye’de’ adlı sinema filminde, 2008 yapımı televizyon dizisi Dedektif Biraderler’de Atilla Birgen, yine aynı yılda çekilmeye başlanan ‘Benim Annem Bir Melek’ adlı televizyon dizisinde ‘Tankut’ rolleriyle ve 2009 yapımı olan ‘Kanal-i-zasyon’ adlı sinema filminde ‘Atilla’ karakteriyle izleyici karşısına çıktı.

Sanatçı bunların dışında sizlerin de yakından bildiği gibi “Bir Demet Tiyatro” adlı TV’de de yayınlanan oyundaki ‘Tirbuşon’ rolüyle müthiş bir performans göstererek ulusal anlamda asıl çıkışını yaptı.

Yayla Sanat Merkezi’nde kendi yazdığı “Sustuklarımı Biriktirdim” adlı tek kişilik komedi oyunla sanat hayatına devam etti. Oyunuyla aynı adı taşıyan bir kitap yazdı. Kitabını “Yıllardır hep bir şeyler yazdım. Ama yazarken hiç bir edebi ölçütü baz almadım. Çünkü ustalar işini bilir ve ben edebiyatçı değilim. Sadece çağına tanıklık etmeye çalışan bir oyuncunun samimiyetle yüreğini açmaya çalışması bu yazılanlar… Çok mu önemli benim anlattıklarım… Önemli şunun için; Bazen toplum olarak şuurumuzu yitirdiğimizi düşünür oluyorum. Şuurlu olduğumuz anları anımsatma gereği duydum. Basit ama sıcak şeyler bunlar… Yaşama sarılmanın doğaüstü güçler dışında da yolları var. Aslında herkesi becerebildiğince samimiyete çağırmak istiyorum kendime de dahil… Evet samimiyet ama önce kendimize” şeklinde özetledi. TRT’de yayınlanmakta olan ve bazı çekimleri Sinop’ta yapılan ‘Zoraki Başkan’ adlı dizide rol aldı.

Hazal adında bir kız babasıdır.

Kendisi gibi oyuncu olan Reha Özcan’nın abisidir.

Filmografi:
  • Oyuncu (Rol aldığı filmler)
Resimler:

 
 Turksinemasi.com
SERHAT ÖZCAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz