Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
UĞUR ULUDAĞ
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
10,00/10 - (1 Kişi)
Loading...

Özellikler

araştırma
10


çaba
10


çalışkanlık
10


disiplin
10


doğaçlama
9.0


duyarlılık
10


eğitim
9.0


entellektüellik
10


konsantrasyon
9.0


motivasyon
9.0


önsezi
10


tecrübe
10


vücut dili
8.0


yaratıcılık
8.0


yenilik
9.0


yetenek
10


yorumlama
10


Toplam Puan
9.5

9.5/ 10

"UĞUR ULUDAĞ"
SAYFASINA KATKIDA BULUNUN
BİLGİ EKLEYİN FOTOĞRAF EKLEYİN
 
Doğum Tarihi:27 Eylül 1971
Doğum Yeri:Tunceli
 
Biyografi

(d. 27 Eylül 1971, Tunceli) Türk oyuncu.

27 Eylül 1971 senesinde Tunceli’de doğdu. Dört sene sonra İstanbul’a geldi. 4 yaşında ilkokula başladı. Liseyi bitirdiğinde olması gereken yaştaydı.

1985 yılında AÇT ile profesyonel oldu, ilk turnesine çıktı. 1987’de ustası Cem Yalın ile tanıştı.

1988 yılında Bakırköy Oyuncuları’na katıldı.

1990 Yılında Gökhan Semiz ile beraber “Espri Standartları Enstitüsü Kurumu” nu yani E.S.E.K’i kurdu. 1991 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi ile tanıştı. 1995 yılında E.S.E.K. profesyonel yaşama Gökhan Semiz’le birlikte yazılmış olan “Tükürür Kaçarım” adlı oyunla merhaba dedi. Aynı sene “En Alt Kattan Geliyorum” isimli oyunu yazdı ve yönetti.

Gökhan Semiz’ le birlikte “Bizi Bağlamaz” adlı, 2 kişilik oyunu yapmaya karar verdi ve ertesi sezona o oyunu sahneledi. Aynı sezon “Manda Adında Bir Alık” isimli oyunu yaptı. 1998-99 sezonunda “Biz Evrimi Çok Sevmiştik”i yazdı ve yönetti.

Los Angeles’ta düzenlenen, Radikal Alternatif Tiyatro Konferansı’ndan davet aldı ve gitti. Önce Meksika’ya; ardından Las Vegas’a ve son olarak Los Angeles’a yerleşti. Bu arada “Godot’u İzlerken”i yazdı.

Sonra askerliğini yapmak için Aydın’a geldi. Askerlik bittikten sonra “Godot’u İzlerken”i sahneye koydu.

2001 yılında, Türkiye’nin ilk bilim kurgu oyunu olan, “Üçüncü Türden Yakın İlişkiler”i yazdı ve yönetti. Dünyanın ilk devam oyununu “Üçüncü Türden Yakın İlişkiler 2″yi yazdı, yönetti ve oynadı. Ardından Selim Naşit Genç Başarı, Rotary Club Yılın Tiyatro Sanatçısı ve Magazin Gazetecileri Derneği-En İyi Oyun ödülünü aldı.

Show Tv için “Bekarlar” isimli bir dizi yaptı. Dizi iki bölümden sonra yayından kaldırıldı. Arkasından Yağmur Kaşifoğlu ile evlendi.

Türkiye’ nin ilk “müzikli fantastik-komedi”si olan “Tanrım Beni Baştan Yarat”ı yazdı, yönetti, oynadı. Bu arada “Neredesin Firuze” isimli filmde oynadı. “Bir İhtimal daha Var” adlı filminde Ozan Şahin rolünü aldı. Aynı zamanda bu filmin senaryosuna da rewrite yaptı.

Aradaki birkaç reklam filminin arkasından “3. Tür” isimli bir dizi yaptı. Dizi yine yayından kalktı. Bunun üzerine “27 Numara” isimli oyunu yaptı. Sonrasında Cem Özer ve Nurgül Yeşilçay’ın oynayacağı “Sen Olmasaydın” isimli oyunu yazdı. “3. Türden Yakın İlişkiler”i bir de roman olarak daha da geliştirmek suretiyle yazdı.

Ardından “Kaygan Zemin” isimli oyun ortaya çıktı. Aynı zamanda, başrolünde Adrian Sparks’ın oynadığı, PAPA isimli, İngilizce bir oyunun yapımcılığını üstlendi. Oyunu, alt yazıyla Türkiye’de vizyona soktu. Bu arada “Kadri’nin Götürdüğü Yere Git”, filminin senaryosunu yazdı. “Sen Olmasaydın” isimli oyunu New York’ta sahneye koydu.

Filmografi:
  • Oyuncu (Rol aldığı filmler)
Resimler:

 
 Turksinemasi.com
UĞUR ULUDAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz