Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Konu Komşu Birleştik, Dizi Yaptık…
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
10,00/10 - (5 Kişi)
Loading...
 
 
Köşe Adı:REKLAMLARDAN SONRA
Tarih:25 Ağustos 2012
 
Makale

Aşka cesaretin var mı? Vay beeeeeeee bu kadar mı hırsız olur insan ya?

Bu; “Cesaretin Var mı Aşka?” adlı dizide, “Kurtlar Vadisi Pusu”dan alıntı var . “Narko Terör”den alıntı var. Birde “Kozbi Ailesi” adlı diziden alıntı var. Bu kadar insan şaşırır mı ya? Pes yani!

Dizi de bir tane tiyatrocu var, diğer rolleri bizim mahalledeki komşular paylaşmışlar. Filmin ismi “Aşka Cesaretin Var mı?” Ama filmde mafya jeneriği var. Dayılı yeğenli dizi yapmışlar. Helal! İşin ilginç tarafı; dizide artist olmadığı için kameramanda oynuyor, yönetmen de oynuyor. Çok kapsamlı bir dizi olmuş ama gelgelelim bu sefer yutmadı bu halk! Nedeni mi: Nasrettin hoca gibi göle maya çalmaya benzedi. Tutmaz tabi. 20 ytl’ye getirdiğin figüranlarla dizi yaparsan, 20 ytl’lik dizi olur!

Ben bu dizinin çekimlerine gittim. Sağa bakıyorum figüran, sola bakıyorum figüran… işin ilginç tarafı yetmedi, onca figüran olmasına rağmen, birde ajans sahibi de oynadı. Ne güzel ya! Ya tutarsa… yazık ya, bunca paralara yazık! 1 ayda 30 bölümlük film yaparsanız, sonucu bu olur: İflas…

Bu ülkede adam gibi bir dizi izleyemeyecek miyiz? İnanın çizgi filmleri tercih eder olduk. Bu gibi yapımcıların sayesinde her gün yeni bir dizi var. Ama izleyici var mı bilmiyoruz.

İşin kısası; 8 bölümde olsa yine birileri paraları cebe indirdi ve o kadarla kaldı. Şimdi bu dizi yayından kalktı.

Aşka cesaretin var mı? Bende diyorum ki aşka değil de, adam gibi dizi yapmaya cesaretiniz var mı??


 
 Turksinemasi.com
Konu Komşu Birleştik, Dizi Yaptık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz