Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Reklamlar mı yoksa Diziler mi?
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
10,00/10 - (3 Kişi)
Loading...
 
 
Köşe Adı:REKLAMLARDAN SONRA
Tarih:17 Mayıs 2012
 
Makale

Geçmiş yıllarda insanlar Brezilya dizilerinden bıktığını söylerdi ama ne iştir ki şuan Türkiye Brezilya’yı geçti. Kalite dersek zaten çok üzülürüz. Yok çünkü…

70 üzerinde kanalımız var ama izlenecek kanal maalesef yok. Reklam kanalımı yoksa günlük, insanların 1 saatte çektiği filmle kandırma kanalları mı çözemedim. 30 yıl önce bile teknoloji yokken şuan ki her şeye sahip teknoloji olan kurumlardan daha ciddi daha güzel filmler çeviriyorlardı.

Herkesin bildiği mafya filmleri var. Malum kanallarda mafya dizileri var ama dizilerin konusu mafyayla alakalı yada derin devletle ilgili. Ama gelin görün ki oynayanlar manavcı gibi duruyorlar. Hele birde silah atışları var ki. Hadi silahı geçtik, adam mermiyi yer yemez anında ölüyor. Bu nasıl iş ya anlayamadım. İnsanın kellesi kopsa canı çıkmaz ama bizim dizilerde kurşun yoldayken adam ölüyor. Bunu da yöneten yönetmenler, figüranlar gibi aynı kapasiteye sahip. Ama nede olsa izleyici var. Çünkü kanallarda izlemekten başka bir seçeneğin yok izleyicinin… ya diziyi izleyeceksiniz yada reklamları… ağaç bile yere yıkılırken ağır çekimde düşer ama bizim ağaçlarımız yani şuan ki oyuncularımız saniyede şipşak düşüp ölüyor.

Birde dizi var herkesin severek izlediği Kurtlar Vadisi… bu dizi kaç saat sürer ben anlamadım. 9 da başlar 12 de biter. Dünyada hangi ülkede var böyle dizi? Dizinin aslında gerçek süresi 45 dakika var yok ama geri kalan 2 saat 15 dakika… acaba bu nedir, onu anlayamadım! Oda(reklamlar) başka bir dizi mi? Dizi içinde başka bir dizi… Durun! Sanırım geri kalanda reklamlar dizisi ama ne iştir ki biz onu da izliyoruz.

Bu aralar birde dizilerdeki korumalara kafam takıldı. Filmi izlerken öyle bir komik oluyor ki! 10 tane koruma var bir de kravatları var. Garson mu korumamı insan çözemiyor. Çünkü korumaların hiç adam koruduğunu gören duyan olmadı. Bu dizilerde sadece bunlar kalsa inanın gülmemek için kendimi zor tutacağım.

Gösterime giren ve rekor kıran filmleri de izliyorum. Örnek Recep İvedik. Bu filmin neresi komik? Baştan sona hakaret küfür! Biz millet olarak küfürlere güler olmuşuz. Eski komedyenlerin sergiledikleri sadece kişiliği ve oyunculuğu olurdu. Sebebi eskiden küfür yoktu. Sadece kendi kendine güzel veya saf duygularla beslenen sözler vardı. Ama onu da bitirdik millet olarak. Artık biz, bize küfür edenleri seviyoruz.

Çok merak ediyorum Recep İvedik televizyonda oynasa sansür uygulansa geriye kaç dakikası kalır? Sanırım 3 dakika izlenir. Çünkü geri kalanı sansüre takılır o zaman nerde bu filmin büyüklüğü, güzelliği nerde?


 
 Turksinemasi.com
Reklamlar mı yoksa Diziler mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz