Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Türk Sineması Nerelerde?
Oylayın
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
8,67/10 - (3 Kişi)
Loading...
 
 
Köşe Adı:REKLAMLARDAN SONRA
Tarih:2 Ocak 2017
 
Makale

2017 yılına girmemize rağmen, Türk Sineması nerelerde?

Yeşilçam filmlerine çocukluğumdan beri vakıfımdır. O filmler mutluluk doluydu, bir sıcaklık vardı. Dürüsttüler, içtendiler… Cüneyt Arkın, Fatma Girik, Kadir İnanır, Erol Taş, Kartal Tibet, Hülya Koçyiğit ve ismini sayamadığım birçok oyuncu vardı. Her biri karakter ile alakalı olan o insanlar, bizlere bir şeyler anlatıyorlardı ve yansıtıyorlardı. Merak ediyorum; şimdi hangi dizi, hangi sinema filmi seyirciyi etkileyebiliyor? Etkilese bile, onlarda bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az…

Herkes demek ki yaşadığıyla kalacak! Açıkça söylemek gerekirse ben o yıllardan, o yılların sıcak filmlerinden öteye gidemedim. Günümüz filmlerinden ötürü Yeşilçam’da kaldım… Zira günümüzde çekilen filmler, inanın Yeşilçam’ı aratıyor… Sebebi çok açık; günümüzdeki hangi film para kazanmaktan başka bir amaçla çekilmiş durumda ya da bize hitap ediyor, söyleyebilir misiniz? O yıllarda filmler; soğan ekmekle, fakirlikle ve aşkla dolu olarak karşımıza çıksa da, günün şartlarını, o veya bu şekilde filme yansıtıyor ve bizlere anlatabiliyordu. Şimdi ise bunu icra ederek karşımıza çıkan bir film var mı? Yok!

Sebebi; günümüz dünyasında insanları kandırmak var. Kötüyü, iyi göstermek; iyiyi, kötü göstermek var ve sadece para odaklı sinema var!

Herkes, gerçek sinemanın hasretini yaşıyor, dostlarıyla sohbet ederken bunlardan dem vuruyor ve birbiriyle bunları paylaşıyor… Artık keşke sinemacılardan bunların farkına bir an önce varabilseler!


 
 Turksinemasi.com
Türk Sineması Nerelerde?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Saygıyla Anıyoruz