Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Adana Sinema Derneği Açıldı

ARTIK ADANA’NIN DA BİR “SİNEMA DERNEĞİ” VAR..“ADANA SİNEMA DERNEĞİ” FAALİYETE GEÇTİ…

Uzun zamandır altyapı çalışmaları titizlikle devam eden “Adana Sinema Derneği” faaliyete geçti. Dünyaca ünlü Yunanlı görüntü yönetmeni Andreas Sinanos ile Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhuriyet Gazetesi Sinema Yazarı Doç. Dr. Aslı Selçuk, açılış etkinliğinde Adana’da olacak.

Dernek, sinemayla ilgili çeşitli etkinlikler düzenlemek, sinemayla uğraşanlara danışmanlık hizmeti vermek, gösterimler yapmak, ve sinema sanatıyla ilgili akademik çalışmalara destek olmak amacını taşıyor.

Geçmişte adı Türk Sinemasıyla anılan ve halen varlığını sürdüren, sayısı 200’ü aşkın sinema salonlarıyla sinemanın kalbinin attığı, sinema kenti Adana’nın artık bir “Sinema Derneği” var. Uzun yıllardır yokluğu hissedilen ve sinemaseverleri bir çatı altında toplamayı hedefleyen “Adana Sinema Derneği” tüm sanatsal faaliyetlerin yanısıra sinema konusunda da uzman bir ekip ile yola çıktı.

ADANA SİNEMA DERNEĞİ VE SİNEMASEVERLER ELELE

“Adana Sinema Derneği”; yurtiçinde ve yurtdışında özel gösterimler düzenlemeyi, sinema günleri ve festivaller yapmayı, sinema sanatıyla ilgili görsel yayınlar hazırlamayı, sinemayla ilgili akademik çalışmalara destek vermeyi, sinema eğitimi konularında kongreler, konferanslar, paneller, açık oturumlar, sempozyumlar ve söyleşiler düzenlemeyi, sinema eğitimi amaçlı kurslar ve atölye çalışmaları yapmayı, sinema eserlerinin yapımcılığını üstlenmek yoluyla sinema sanatının geliştirilmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

ANDREAS SİNANOS VE ASLI SELÇUK’UN “SİNEMA”KONULU SÖYLEŞİSİ ADANA KÜLTÜR SANAT MERKEZİ’NDE

Dünyaca ünlü Yunanlı görüntü yönetmeni Andreas Sinanos ile Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhuriyet Gazetesi sinema yazarı Doç. Dr. Aslı Selçuk’un ‘Sinema’ konulu bir söyleşi yapılacağı ilk etkinlik; 17 Aralık 2009 Perşembe günü, saat 18.00’da Adana Kültür Sanat Merkezi (Tarihi Kız Lisesi Binası)’nda gerçekleşecek.

Adana Sinema Derneği tarafından düzenlenecek ‘Temel Sinema Eğitimi’ programları ve sinema salonlarında yer bulamamış ancak sanatsal değeri olan film gösterimleri, sinemanın duayenlerinin katılımıyla aylık programlar şeklinde devam edecek..

ADANA SİNEMA DERNEĞİ AÇILIŞ ETKİNLİĞİ
Tarih: 17 Aralık 2009 Perşembe
Yer: Adana Kültür Sanat Merkezi (Tarihi Kız Lisesi Binası)
Saat: 18.00
Program:
18:00 Açılış konuşması
18:05 Söyleşi
Konu: Sinema
Konuşmacılar
Andreas Sinanos (Görüntü Yönetmeni)
Aslı Selçuk (Sinema Yazarı)
18:45 Kokteyl

www.adanasinemadernegi.orginfo@adanasinemaderneği.org

Beyazevler Mah. 26 sokak Özekici Apt.Zemin Kat. Çukurova-ADANA

 Turksinemasi.com
7 Kasım 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz