Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Altın Portakal’da Güldürürken Düşündürenler

Antalya Altın Portakal Film Festivali, yarışmasıyla, özel gösterileriyle, gala programlarıyla, retrospektiflerle, sinemamızın halkla bütünleşmesini sağlarken; söyleşiler düzenleyerek, sinema sanatçılarını sinemaseverlerle biraraya getiriyor.

39. Altın Portakal Film Festivali’nde, “Güldürürken Düşündürenler” başlığı altında gerçekleştirilecek söyleşi, yılların komedi ustaları Müjdat Gezen, Halit Akçatepe ve Sümer Tilmaç’ı hayranlarıyla buluşturacak. Antalyalı sinemaseverler, güldürü ustalarıyla, 4 Ekim Cuma günü saat 18.30’da Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN)’nin bahçesinde sohbet etme imkanı bulacaklar.

Oyunculuğa Adanan Yıllar

Yıllarını sinemaya ve tiyatroya adayan Müjdat Gezen, 1991 yılında, dünyanın tek ücretsiz konservatuarı olan Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı’nı kurdu. 75 kişilik öğretim üyesi kadrosuyla, tiyatrodan operaya, Türk Halk Müziği’nden Klasik Gitar’a kadar birçok dalda eğitim veren MSM, sanat eğitimimize farklı bir boyut ve anlayış getirdi. Oyunculuğuyla sinemaseverlerin gönlüne taht kuran, MSM ile yeni sanat insanlarının yetişmesine vesile olan Müjdat Gezen’in söyleyeceği her söz, sanatseverler için büyük bir öneme sahip olacak.

Türkiye’nin ilk çocuk yıldızlarından ve “Hababam Sınıfı” serilerinin vazgeçilmezlerinden olan Halit Akçatepe ise, yüzden fazla filmde ve tiyatro oyununda rol aldı. Adile Naşit ve Münir Özkul’la adeta bir üçlü olan Akçatepe, yaşadıklarını hayranlarıyla paylaşacak.

“Kendi konservatuarını kendi kuran, hocalarını kendi tayin eden, kendi eğitimlerini kendileri belirleyen sokak çocukları”ndan biri olduğunu söyleyen Sümer Tilmaç, bir Antalyalı olarak söyleşide evsahipliği de yapacak.

 Turksinemasi.com
6 Kasım 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz