Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
ART BY CHANCE Ultra Kısa Film Festivali Başlıyor

Bu yıl beşinci kez düzenlenen ve dünyanın en büyük kamusal sanat etkinliklerinden biri olan ART BY CHANCE Ultra Kısa Film Festivali, 15 Ocak-15 Şubat arasında şehrin her yerinde!

Türkiye’nin de aralarında olduğu 20 ülke, 15 Ocak – 15 Şubat 2015 tarihleri arasında ilginç bir kısa film festivaline ev sahipliği yapacak. Aynı anda 200 şehirde gerçekleşecek olan ART BY CHANCE Ultra Kısa Film Festivali, 1 ay boyunca 30 saniyelik ultra kısa filmleri binlerce ekranda izleyicilerle buluşturacak. Bu uluslararası festivalin en can alıcı noktası filmlerin film salonları yerine şehrin dört bir yanına yayılan dijital ekranlarda gösterilecek olması. MovieMaker Magazine tarafından yılın en cool 20 festivalinden biri seçilen Art By Chance, 5 yıldır ANBEAN tarafından düzenleniyor ve %100 Türk yapımı.

Festival filmleri, dünyanın dört bir yanından 35 ülkeden gelen film başvuruları arasından,film endüstrisinin dünyadaki önemli isimlerinin yer aldığı uluslararası bir jüri tarafından seçildi. Her biri 30 saniye uzunluğunda festival filmlerini seçen jüri arasında Walt Disney Studios’un eski başkanı Dick Cook, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri Direktörü Johanna Von Fischer, London Film School Film Küratörlüğü Master programı direktörü Nick Roddick ve Tribeca Film Enstitüsü Sanatçı Programı Başkan Yardımcısı Ryan Harrington gibi isimler yer alıyor.

Türkiye ile birlikte aynı anda İngiltere, Amerika, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Danimarka, Almanya, Avustralya, Brezilya, Kanada,Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Japonya, Endonezya, Belçika, Hindistan, Litvanya, Malezya, Portekiz, Kongo Cumhuriyeti, Romanya, İsviçre’de toplam 200 şehirde gösterilecek olan ART BY CHANCE, kısa film yaratıcılarına dünyanın dört bir yanında kalabalık bir izleyici ile buluşma şansı verirken, metropol insanın günlük koşuşturmasına da sanat katacak. Art By Chance’in global sponsoru olan Türk Havayolları da festival filmleri arasından mikro sitesinde gerçekleştireceği halk oylamasıyla seçilecek bir kişiye istediği şehre gidiş-dönüş uçak bileti hediye edecek!
Art By Chance hakkında ayrıntılı bilgi ve gösterim noktaları için tıklayın!

Afiş:

2015_ARTBYCHANCEUltraKisaFilmFestivali_afis

 Turksinemasi.com
12 Ocak 2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz