Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Art By Chance Ultra Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı!

Kısa filminizi 20 ülkede, 200 şehirde, 1,5 milyar kişi izlesin ister misiniz? Art By Chance Ultra Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı!

Dünyanın halka açık en büyük sanat organizasyonlarından Art By Chance Ultra Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı! ‘Keşif’ temalı kısa filminiz size dünyanın kapılarını aralayabilir! Son başvuru tarihi 27 Kasım!

Ocak ayında ANBEAN tarafından 5.kez gerçekleşecek olan Art By Chance Ultra Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı. MovieMaker Magazine tarafından yılın en cool 20 festivalinden biri seçilen Art By Chance’te sizin de filminiz yer alsın istiyorsanız, yapmanız gereken “Keşif” temasında 30 saniyelik kısa bir film çekmek ve 27 Kasım’a kadar festivale başvurunuzu gerçekleştirmek! Film endüstrisinin dünyadaki önemli isimlerinin yer aldığı jüri tarafından seçilecek 25 film, Art By Chance ile tüm dünyada 1.5 milyar insana ulaşacak!

Art By Chance, dünyanın en büyük halka açık sanat organizasyonlarından biri. Bu festival için bilet almanıza veya sinemaya gitmenize gerek yok! Tüm şehre yayılmış olan dijital ekranlar bu festivale ev sahipliği yapıyor. Filmler metrolarda, otobüslerde, hava alanlarında, alışveriş merkezlerinde, trenlerde, spor salonlarında, sanat galerilerinde, müzelerde, kafelerde ve barlarda bir anda hayatınıza giriyor! 20 ülke, 200’den fazla şehir ve 25.000 ekranda gösterimde olan festival filmleri, sanatı günlük hayatımızın içine sokuyor. Bu yıl Türk Havayolları global sponsorluğunda beşincisi düzenlenecek olan festivalde dünyanın dört bir yanından gelen yaratıcı kısa filmler sizi ansızın metroda giderken, hava alanında beklerken, alışveriş yaparken veya sadece gezinirken yakalayacak.

Jüride önemli isimler

Art By Chance’in bu yılki teması ‘Keşif’ . Jürisinde ise önemli isimler bulunuyor. Walt Disney Studios’un eski başkanı Dick Cook, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri Direktörü JOHANNA VON FISCHER, London Film School Film Küratörlüğü Master programı direktörü Nick Roddick ve Tribeca Film Enstitüsü Sanatçı Programı Başkan Yardımcısı Ryan Harrington festivale girmeye hak kazanacak filmleri seçecek isimler arasında.

Siz de filminizi tüm dünya izlesin istiyorsanız, hemen 30 saniyelik filminizi çekin ve artbychance.com üzerinden dünyanın en büyük halka açık sanat festivaline başvurun! Art By Chance’in global sponsoru olan Türk Havayolları da festival filmleri arasından mikro sitesinde gerçekleştireceği halk oylamasıyla seçilecek bir kişiye istediği şehre gidiş-dönüş bir uçak bileti hediye edecek!

Festivalin gösterileceği ülkeler arasında Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Danimarka, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Litvanya, Malezya, Portekiz, Katar, Romanya, İspanya, Hollanda, Türkiye, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri yer alıyor.

 Turksinemasi.com
13 Ekim 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz