Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Art By Chance Ultra Short Film Festivali Sonuçlandı

Türk Hava Yolları -Art By Chance Passenger’s Choice- yarışmasını kazanan filmin sahibine dünyada istediği bir şehri keşfetme şansı verdi!

Art By Chance’in global sponsoru olan Türk Hava Yolları, festival filmleri arasından gerçekleştirilen halk oylamasıyla seçilen filmin sahibine istediği şehre gidiş-dönüş uçak bileti hediye etti!

10 Mart 2015’te Swissotel’de düzenlenen basın toplantısıyla Türk Hava Yolları İnteraktif Pazarlama İletişimi Müdürü Neşet Dereli, global sponsoru oldukları dünyanın en büyük kamusal sanat etkinliklerinden biri olan Art By Chance kapsamında www.discoverartbychance.com üzerinden gerçekleşen yarışmayı kazanan film sahibine ödülünü verdi.

Bu yıl beşinci kez düzenlenen ve Türk Hava Yolları’nın global sponsoru olduğu Art By Chance Ultra Short Film Festival, filmleri sinema salonlarından sokaklara taşıyarak kamusal alanlardaki dijital ekranlarla, sanatı günlük yaşamımızın içine sokuyor. 15 Ocak – 15 Şubat tarihleri arasında 25 ülkede, 354 şehirde eş zamanlı gerçekleşen Art By Chance bu yıl 12 farklı ülkeden 25 kişinin filmini tüm dünyada binlerce ekranda milyonlarca sanatseverle buluşturdu!

Festival kapsamında Türk Hava Yolları’nın www.discoverartbychance.com üzerinden gerçekleştirdiği yarışma sonucunda halk oylamasıyla en çok beğeni toplayan kısa filmin yaratıcısına dünyada istediği şehre gidiş-dönüş uçak bileti hediye edildi.

Art By Chance Ultra Short Film Festival’daki filmler arasından, halk oylamasında en çok beğeni toplayan filmin sahipleri Deniz Tarsus ve Ethem Onur Bilgiç ise: “Art By Chance’in ilginç ve yenilikçi film konseptiyle az sürede istenilen sözleri doğru bir biçimde söylemenin yollarını aradık. Halk oylamasıyla, çalışmamızın birinci seçilmesi bizi çok mutlu etti. Yeni bir dünya keşfetmemizi sağladıkları ve dünyanın birbirinden farklı noktalarında bizi izleyicilerle buluşturdukları için hem festivale hem Türk Hava Yolları’na teşekkür ediyoruz” dedi.

Art By Chance hakkında:

Bu yıl beşinci kez düzenlenen ve dünyanın en büyük kamusal sanat etkinliklerinden biri olan Art By Chance, filmleri günlük yaşamımızın içine sokuyor. 25 ülkede, 354 şehirde eş zamanlı gerçekleşen festival, filmleri sinema salonlarından sokaklara taşıyor ve metrolar, otobüsler, trenler, deniz otobüsleri, alışveriş merkezleri, spor salonları, caféler, müzeler, sanat galerileri, havaalanlarında yer alan dijital ekranlarda karşımıza çıkarıyor.

Bu yıl Türk Hava Yolları global sponsorluğunda gerçekleşen Art By Chance, 1 ay boyunca 30 saniyelik ultra kısa filmleri binlerce ekranda izleyicilerle buluşturdu. MovieMaker Magazine’in “en cool festival listesi”nde yer alan ve 5 yıldır ANBEAN tarafından düzenlenen bu uluslararası festivalin en can alıcı noktası filmlerin film salonları yerine şehrin dört bir yanına yayılan dijital ekranlarda gösteriliyor olması. Şehir sakinlerini günlük yolculuklarında yakalayacak ve onları ansızın sanatla buluşturan Art By Chance, metropol insanlarının monoton hayatını zengin içerikli bir festivalle kırmayı hedefliyor.

Festival filmleri, dünyanın dört bir yanından 48 ülkeden gelen film başvuruları arasından, film endüstrisinin dünyadaki önemli isimlerinin yer aldığı uluslararası bir jüri tarafından seçildi. Türkiye ile birlikte aynı anda Avusturya, Bahreyn, Brezilya, Kanada, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Kuveyt, Lübnan, Litvanya, Malezya, Hollanda, Portekiz, Suudi Arabistan, İsveç, İsviçre, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve Amerika’da toplam 354 şehirde gösterilen Art By Chance, kısa film yaratıcılarına dünyanın dört bir yanında kalabalık bir izleyici ile buluşma şansı verirken, metropol insanın günlük koşuşturmasına da sanat katıyor. Her kesimden, her yaştan, her milletten milyonlarca insana ulaşan bu festival “izleyicilerine” hiçbir çaba sarf etmeden, ücret ödemeden ve “aniden” sanatla karşılaşmanın keyfini yaşatıyor.

Festival hakkında detaylı bilgi için: www.artbychance.com

Galeri:
 Turksinemasi.com
12 Mart 2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz