Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Asfalt Çiçekleri 21 Kasım’da Sinemalarda!

Yönetmenliğini Kamil Koç’un yaptığı “Asfalt Çiçekleri” isimli sinema filmi Roll Caption dağıtımıyla 21 Kasım’da sinemalarda gösterime giriyor.

Yönetmenliğini Kamil Koç’un üstlendiği Asfalt Çiçekleri, genç bir ressamın arayış hikayesini anlatan, arayan, aranılan ve yalnızlık denkleminde bir yol filmidir. Arayan, aranılan ve yalnızlık arasındaki ilişki üzerine kurulu bir yol filmi olan yapımın oyuncu kadrosunda Hilmi Korkmaz, Sema Şahingöz, Sinem İslamoğlu, Semir Aslanyürek ve Adnan Erdoğan gibi isimler yer alıyor.

Hasan, eşyanın sınırları ile kendi sınırları arasında varoluşsal ilişki kuran genç bir ressamdır. Haifa ise Fransa’da göçmen olarak yaşayan ve kendi köklerini aramak için doğuya etnik müzik yolculuğuna çıkan “Asfalt Çiçekleri” adlı sokak müzisyenlerinin solistidir. Hasan ve kız arkadaşı bir gece evlerinin yakınındaki üst geçitte şarkı söyleyen Haifa ve arkadaşlarıyla karşılaşır. Bu karşılaşma Hasan’ın hayatında önemli bir dönüm noktası olur. Kendisini anlayacak kızı bulduğunu düşünen Hasan, Haifa’yı Türkiye sınırları içinde takibe başlar. Hasan’ın dijital fotoğraf sanatçısı kız arkadaşı Elif de bu yolculuğa cep telefonu takip uygulaması ile katılır.

Asfalt Çiçekleri, 21 Kasım 2014’te sinemalarda!

 Turksinemasi.com
10 Kasım 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz