Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Boston’un en iyileri “Oyun” ve “Çarpışma”

11. Boston Türk Festivali kapsamında düzenlenen Belgesel ve Kısa Film Yarışması’nda ‘Oyun’ En İyi Belgesel, ‘Çarpışma’ En İyi Kısa Film seçildi.

Boston’da düzenlenen festivalde, Jüri tarafından belirlenen En İyi Belgesel Ödülü yönetmen Pelin Esmer’in ‘Oyun’ filmine, En İyi Kısa Film Ödülü ise yönetmen Umut Aral’ın ‘Çarpışma’ filmine verildi. Seyircinin oylamasında ise En İyi Belgesel yönetmen Selçuk Öksüzoğlu’nun ‘Tamirci’ adlı filmi olurken, ‘Çarpışma’ seyirci tarafından da En İyi Kısa Film olarak belirlendi.

29 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 11. Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali kapsamındaki Belgesel ve Kısa Film Yarışması, 24-30 Kasım arasında Harvard Film Arşivi ve Boston Güzel Sanatlar Müzesi salonlarında 21 filmin gösterilmesiyle sona ermiş oldu.

Kuzey Amerika’da ilk kez düzenlenen yarışmanın seçici kurulunda Boston Phoenix dergisinin film editorü Peter Keough, Harvard Film Arşivi’nin Film Program Direktörü Ted Barron, Boston Güzel Sanatlar Müzesi’nin Film Programı Direktörü Bo Smith gibi saygın isimler yer aldı.

Boston Globe gazetesi de yarışmayı şehirde düzenlenen haftanın en önemli etkinlikleri arasında duyurdu.

1996 yılında başlayan Boston Türk Festivali çerçevesinde Türk kültürünü tanıtan sergiler, konserler, Türk film ve yemek günleri düzenleniyor.

 Turksinemasi.com
7 Kasım 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz