Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Çağan Irmak’tan Yeni Film…

Çağan Irmak yeni filmi “Unutursam Fısılda”nın başrollerinde iki usta oyuncu Işıl Yücesoy ile Hümeyra rol alacak.

Çağan Irmak’ın senaryosunu yazıp, yöneteceği Unutursam Fısılda filminde Hümeyra ve Işıl Yücesoy iki kardeşi canlandıracak. Taff Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği film Işıl Yücesoy ile Çağan Irmak’ın Çemberimde Gül Oya, Yol Arkadaşım ve Prensesin Uykusu işlerinden sonra dördüncü ortak çalışmaları olacak.

Bir dönem sahneye çıkan ve plakları bulunan Işıl Yücesoy, Irmak’ın yeni filmi “Unutursam Fısılda” da “Ayperi” nin ablası Hanife karakterini canlandıracak. En son Yalan Dünya dizisinde seyrettiğimiz ve 1970’lerin sevilen sesleri arasında yer alan Hümeyra ise daha önce Babam ve Oğlum, Ulak ve Dedemin İnsanları filmlerinde Çağan Irmak ile beraber çalışmıştı.

Ayperi karakterine hayat veren Hümeyra gibi kardeşi Hanife’yi canlandıran Işıl Yücesoy da geçmişte plaklar çıkarmış bir sanatçısıydı. Müzikal hayatın içinden gelen iki usta oyuncu beraber yer aldıkları bu filmde müzikle kesişen iki kardeşin hayatını canlandıracak.

Ayperi ve ablası Hanife hayatlarını sürdürdükleri kasabada içlerinde müzik aşkı olan iki yetenekli kardeştir. Fakat onlara sunulan bu evren Ayperi’ye dar gelir ve Tarık ile birlikte özgürlüğe ve müziğe doğru kaçar. Giderken de yanında kız kardeşinin belki de en önemli sırrını da götürecektir. Hanife ve Ayperi yıllar sonra karşı karşıya gelirler ve hayatta gerçekleştirip gerçekleştiremediklerinin muhasebesini yaparlar…

 Turksinemasi.com
3 Temmuz 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz