Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Ceylan Altın Portakal’da

2003 yılında ”Uzak” filmi ile Cannes Film Festivali”nde Altın Palmiye ve Büyük Jüri Ödülü”nün sahibi olan yönetmen Nuri Bilge Ceylan”ın 42. Altın Portakal Film Festivali”nin ”Ulusal Yarışma” üyeliği davetini kabul ettiği açıklandı.

Bu yıl, organizasyonu Türkiye Sinema ve Audiovisual Kültür Vakfı (TÜRSAK) ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 24 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 42. Altın Portakal Festivali bünyesinde gerçekleşen ”Ulusal Yarışma” bölümünün başkanlığını Ferzan Özpetek”in yapacağı daha önce açıklanmıştı.

Festival ile ilgili son gelişme, 2003 yılında Cannes Film Festivali”ndeki başarısıyla büyük dikkat çeken ”Uzak” filminin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan”ın da ”Ulusal Yarışma” bölümüne jüri olarak katılmayı kabul etmesiyle yaşandı. Konuyla ilgili açıklama, TÜRSAK ve Festival Başkanı Engin Yiğitgil”den geldi. Yiğitgil, Nuri Bilge Ceylan”ın festivalin ulusal yarışmasında jüri üyesi olarak görev yapmayı kabul etmesinden duyduğu memnuniyeti vurgulayarak, Altın Portakal”ın bundan böyle üreten sinemacıların buluştukları ”Altın” bir festival olma yolunda büyük adımlar attığının bir başka göstergesi olduğunu söyledi.

 Turksinemasi.com
6 Kasım 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz