Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Elenenlerin Festivali Başlıyor!

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilecek olan ön elemede elenmiş filmler festivali 2.El Film Festivali; ‘Dönüşüm Başlıyor, Festivale Koş’ sloganıyla yola çıktı. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı – Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen festival 13- 15 Mart tarihleri arasında Ankara’da Büyülü Fener Sinemaları’nda sinemaseverler ile buluşacak.

Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Yine dene, yine yenil. Bu sefer daha iyi yenil.’ Samuel Backett

Festival Koşusu Başladı!

Uşaklı ultra maraton koşucusu Akın Yeniceli, 9 Mart Pazartesi sabah saatlerinde Uşak’tan çıktığı maratonunu; 13 Mart Cuma günü festival açılışına gelerek tamamlayacak.

Akın Yeniceli’nin Kızılay Büyülü Fener Sinemaları’nda ipi göğüsleyeceği festival açılışı, Fahrettin Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı Peyk belgeselinin galası ile devam edecek. Peyk; hızlı olmak anlamına gelen ve Osmanlı Devleti’nde uzun mesafeleri çok kısa sürede kat etmesi ve haber taşıması ile bilinen dönemin habercilerine verilen bir ad.

Detaylı araştırmalara ve titiz incelemelere dayanarak çekilen belgeselin galası, 13 Mart Cuma günü saat 19.00’da Yönetmen Fahrettin Ünlü’nün katılımı ile Kızılay Büyülü Fener Sinemaları’nda gerçekleşecek.

 Turksinemasi.com
12 Mart 2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz