Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
FESTİLAB, Sinemaseverlerin Katılımını Bekliyor.

Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında film gösterilerinin yanısıra, atölye, masterclass, deneysel film – konser, video sergisi, söyleşiler ve kısa film forumu da düzenlenecek. Yapılacak olan bu etkinliklerle izleyiciler ile sinemacılar bir araya geliyor. Etkinliklerin arasında; ödüllü filmlerde görüntü yönetmenliği yapan, ayrıca Oscar adayı “In Darkness” filminin 2. görüntü yönetmenliğini yürüten Piotr Niemyski ile bir atölye çalışması gerçekleşecek.

Polonyalı ressam ve ünlü animasyon yaratıcısı Mariusz Wilczynski, Avusturalyalı yönetmen Mekelle Mils ve yine Avustralyalı yönetmen Abhishek Shukla’nın katılacağı üç ayrı atölye çalışması da festivalde yer alacak. Polonyalı genç yönetmenler Dorota Proba ve Monika Proba’nın kendi deneyimlerinden yola çıkarak “Farklı Kültürlerde Film Yapmak” adıyla film çekmeye dair tecrübelerini paylaştıkları bir başka atölye çalışması da var. Fransız besteci ve yönetmen Romain Kronenberg, festival etkinlikleri çerçevesinde bir deneysel dinleti sunacak.

Ayrıca, “Looking at the Big Sky (Gökyüzüne Bakmak)” başlığı altında, 14 genç Alman video sanatçısının 14 videosu, Renate Buschmann küratörlüğünde Goethe Enstitüsü salonunda festival boyunca sergilenecek.

Festival boyunca gerçekleştirilecek bütün bu etkinlikler ücretsiz ve tüm sinemaseverlerin katılımına açık olacak. Atölye ve masterclass kayıtları için başvuru telefon numaraları ise şöyle: 0312 468 7745 – 0312 468 3892

25. Ankara Uluslararası Film Festivali hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız…

 Turksinemasi.com
3 Haziran 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz