Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Haftanın Sinema Rehberi

Bu hafta gösterime birbirinden güzel filmler giriyor.

BANA ADINI SOR

Türkiye yapımı dram filmi 9 Mart’ta gösterime giriyor.

Başrollerini; Engin Hepileri, Özge Borak, Başak Parlak, Cihat Tamer’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda; M. Taner Gündöner, Özer Kızıltan yer alıyor.

2015_haftanin_sinema_rehberi_bana_adini_sor

Film Özeti

Yasemin ve Hakan yetiştirme yurdunda beraber büyüyen iki yakın arkadaştır. Yaşamlarını neredeyse hiç ayrılamadan geçiren bu ikilinin arasında sıkı bir bağ vardır. Ama her şey elbette bu dostluk sevgisiyle sınırlı değildir. Yasemin‘in yıllardır Hakan‘ı için için sevmektedir; duyguları ise tek taraflıdır. Bir gün hayatlarına hiç beklenmedik bir anda Merve girer ve hepsinin yaşamları kökünden değişir.

SON MEKTUP

Türkiye yapımı dram filmi 18 Mart’tan itibaren sinemalarda olacak.

Özhan Eren’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Tansel Öngel, Nesrin Cavadzade, Hüseyin Avni Danyal ve Bülent Şakrak paylaşıyor.

2015_haftanin_sinema_rehberi_son_mektup

Film Özeti

Tayyareci Yüzbaşı Salih Ekrem I. Dünya Savaşı sırasında gönüllü olarak Çanakkale cephesine gider. savaşın çetin koşulları altında askerlerin hayatta kalması için mücadele veren Nihal Hemşire ile burada tanışır. Salih Ekrem ve Nihal zorlu şartlar altında, bir de Fuat adından kimsesiz bir çocuğu sahiplenirler. İngilizler tarafından gelen bir hava baskınında Salih Yüzbaşı sayesinde kurtulan “Küçük Gazi Fuat”, yüzbaşı ve hemşirenin arasındaki ölümsüz sevdanın da şahidi olacaktır…

MANDIRA FİLOZOFU: İSTANBUL

Bir Türkiye yapımı olan komedi filmi 13 Mart’ta gösterime giriyor.

Başrollerini; Müfit Can Saçıntı, Kemal Kuruçay, Mahir İpek ve Gülnihal Demir’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda başrol oyuncusu Müfit Can Saçıntı yer alıyor.

2015_haftanin_sinema_rehberi_mandira_filozofu_istanbul

Film Özeti

Bodrum’un Çökertme köyünde, kendi halinde, mütevazi bir yaşam sürdüren, tüm dünyevi hırslardan arınmış bir şekilde “bir lokma bir hırka” düsturuna da sadık yaşayan sempatik kahramanımız Mustafali; bu filmle birlikte her geçen gün daha da büyüyen İstanbul şehri üzerinden, modern dünyanın karşısına çıkarak hesaplaşıyor. Yıllar önce kendisini ve annesini terk eden babasının hastalığı nedeniyle büyük şehire gelmek zorunda kalan Mustafali, metropol insanının da ezberlerini bozmakta gecikmiyor.

ÇEKMEKÖY UNDERGROUND

Aysim Türkmen yapımı olan dram filmi 13 Mart’ta gösterimde olacak.

Filmin başrollerini ise; Can Sipahi, Kerem Can, Barış Gönenen, Gözde Kocaoğlu paylaşıyor.

2015_haftanin_sinema_rehberi_cekmekoy_underground

Film Özeti

Küllü Harap lakaplı Cemal hapisten çıkmak üzeredir. Aynı mahallede yaşayıp aynı dünyayı paylaştıkları arkadaşları ise hem onun için hem de katılmayı planladıkları yetenek yarışması için hummalı bir çalışma içerisindedirler. Mahallenin gençleri hayallerini süsleyen sütodyoya kavuşmuşlardır ve arabest rap türündeki şarkıları için çalışmalara başlamışlardır. Ancak haksız yere cezaevinde yatan Cemal Abi’nin hapisten çıkışı beklemedikleri bir hikayenin ortaya çıkmasına neden olur. Cemal aklını ve kalbini ele geçiren aşk dışında hiçbir şeyi düşünemez haldedir…

SELAM: BAHARA YOLCULUK

Türkiye yapımı olan dram filmi 13 Mart’ta vizyonda olacak.

Başrollerini; Gürol Güngör, Aslıhan Güner, Mıktıbek Apazov’un paylaştığı filmlerin yönetmen koltuğunda Hamdi Alkan oturuyor.

2015_haftanin_sinema_rehberi_selam_bahara_yolculuk

Film özeti

‘Bahara Yolculuk’ filminde, Türkiye’den yola çıkarak Kırgızistan topraklarına uzanan, umut dolu yeni bir hikaye yazmak isteyen gönüllü bir öğretmenin yaşam mücadelesi beyazperdeye taşınıyor. Bu zorlu mücadelede tanıştığı yeni insanlar, gurbet ve iç içe geçen yaşam öyküleri filme aktarılıyor. ‘Bahara Yolculuk’ bambaşka insan manzaralarına ev sahipliği apan sımsıcak bir yol filmi.

 Turksinemasi.com
14 Mart 2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz