Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Her Cuma Yeni Sinema Etkinliği’nde Bu Hafta: “El Yazısı”

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliği kapsamında, Ali Vatansever’in “El Yazısı” filmi bir hafta boyunca Levent Kültür Merkezinde.

“1998… Bir yaz günü. Kasabalılar okullarına gelecek ilk yabancı İngilizce öğretmenini karşılamaya hazırlanmaktadır. Fakat yanlışlıkla kasabaya yolu düşen Fransız turist Julie’yi öğretmen sanınca işler karışır. El Yazısı, mütevazi bir Anadolu kasabasında, rüzgarın kasabaya getirdiği değişime kulak vererek, yıllardır aynı çarkta dönen düzenden çıkmak isteyen Ragıp, Ahmet ve Zeynep’in hikayesidir.”

Senaristliğini ve yönetmenliğini Ali Vatansever’in yaptığı ve 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden senaryo geliştirme ve uluslararası ortak yapım desteği ödülü kazanan “El Yazısı”nın başrollerinde Cansu Dere, Sarp Akkaya ve Baran Akbulut yer alıyor.

30 Mayıs 2014 Cuma günü saat 19.00’da başlayacak olan gösterimin ardından filmin yönetmeni ve senaristi Ali Vatansever ve yapımcısı Selin Vatansever izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.
Koordinasyonu Katadrom Kültür ve Sanat Derneği tarafından gerçekleştirilen ücretsiz etkinlik, 6 Haziranda, Ahmet Boyacıoğlu’nun “Siyah Beyaz” filmiyle devam edecek.

Adres:
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

 Turksinemasi.com
29 Mayıs 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz