Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
İftarlık Gazoz’dan Yerli Sinemada Bir İlk!

İftarlık Gazoz 32 ilde aynı anda, tek seanslık bir ilk gösterim gerçekleştiriyor.

Yerli komedinin taçsız kralı Cem Yılmaz’ı başrolüne yerleştiren İftarlık Gazoz’dan yerli sinema tarihine damgasını vuracak bir karar! Sinema tarihimizde şimdiye kadar yapılmamış olanı yapan film vizyondan iki gün önce Türkiye’nin yedi bölgesinde tek seanslık bir ilk gösterim gerçekleştiriyor.

27 Ocak Çarşamba günü toplam 32 ilde aynı anda yapılacak olan gösterimin biletleri yarın öğlen saat 12:00’de aynı anda cinemaximum.com.tr adresinde ve illerdeki sinema gişelerinde satışa çıkartılacak. Teke Film, Nulook, EDGE ortak yapımcılığında çekilen İftarlık Gazoz’un saat 21:00’de tek seans olarak yapılacak bu ilk gösterimine katılan izleyiciler yerli sinemadaki bu radikal adımın da bir parçası olacak.

Görüntü yönetmenliği Mirsad Heroviç tarafından yapılan filmin oyuncu kadrosunda Yılmaz ile birlikte başrolü Berat Efe Parlar paylaşırken, filmin kadrosunda Okan Avcı, Yılmaz Bayraktar, Ummu Putgul ve Macit Koper yer alıyor. Filmin müzikleri ise Babam ve Oğlum filminden de tanıdığımız Yunanlı besteci Evanthia Reboutsika’ya ait. Film, 70’ler Türkiye’sinin zorlu günlerine rağmen kurulan samimi ve güçlü bağları Ramazan ayının ilk günlerinde çırak Adem’in gözünden anlatıyor. Ramazan ayının başında imamın söylediklerinden etkilenerek oruç tutmaya başlayan küçük çocuk Ege’nin yaz sıcağında açlığın ve susuzluğun zorluklarıyla boğuşan Adem, orucu bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın da oruç tuttuğunu öğrenmişken verdiği sözden dönemez. Küçük çocuğun görmeye başladığı seraplar onu bir maceranın içine sürüklüyor!

İftarlık Gazoz 29 Ocak’ta Türkiye’nin dört bir yanında vizyona giriyor.

 Turksinemasi.com
19 Ocak 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz