Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Kısa Film Meraklılarının Şenliği Başlıyor

Kısa film meraklılarının şenliği başlıyor…

39. Altın Portakal Film Festivali bünyesinde gerçekleştirilecek olan 8.Uluslararası Kısa Film-Video Yarışması, Cumartesi günü başlıyor. Kısa film meraklılarını 14-17 Eylül tarihleri arasında, 29’u yarışma filmi olmak üzere 77 kısa filmden oluşan bir maraton bekliyor.

Filmler ücretsiz olarak gösterilecek

Antalya Kültür Merkezi Perge Salonu’nda gösterilecek olan filmler, izleyiciyle ücretsiz olarak buluşacak. Kısa filmseverler, gösterimleri hergün saat 14.00’de başlayacak olan filmleri, jüri üyeleriyle birlikte izleyebilecekler.

Jüri üyeleri hazır

Taha Feyizli (TRT Eğitim ve Kültür Programları Müdürü), Erkut Onart (Rotterdam eski başkonsolosu), Patrick Hanish (Adana ABD konsolosluğu), Dirk Schaefer (Türk-Alman Dostluk Derneği) ve Andreas Treske (Bilkent Üniversitesi öğretim görevlisi)’den oluşan büyük jüri, dramatik ve belgesel dalında 10’ar, canlandırma dalında 5 ve deneysel dalda 4 filmi değerlendirecek.

Antalya halkı adına kısa filmleri değerlendirecek olan Halk Jürisi ise Kültür Bakanlığı’nı temsilen Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü’nden Işık Uluçlar, Gündem 21 Kent Konseyi’nden İsmet Aydın, Kenan Değer, Hülya Abanozoğlu ve Nuray Urav’dan oluşuyor. Büyük jürinin ve halk jürisinin yaptıkları değerlendirmeler sonunda, dramatik, belgesel, canlandırma ve deneysel dallarda ö ül alan kısa filmciler, 17 Eylül’de açıklanacak. Ödüller sahiplerine 5 Ekim’deki kapanış töreninde sunulacak.

Sponsorlar

Cuma akşamı Antalya’da olacak olan 8. Antalya Altın Portakal Uluslararası Kısa Film-Video Yarışması’nın büyük jürisi Resort Dedeman Antalya’da konaklayacak. Yarışmanın konaklama ana sponsoru Lares Hotel, ulusal medya sponsoru TRT, ulaşım ana sponsoru ise FLY Hava Yolları. Diğer sponsorlar arasında ise Anteks, Vasco, Pamukkale Şarapçılık, Barut Hotels, Akdeniz Çiçek Pasajı, Ekinci Tur, Cumhuriyet Gazetesi, Antalya Koleji ve Tema Antalya İl Temsilciliği bulunuyor.

 Turksinemasi.com
6 Kasım 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz