Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Kralın Film Şirketi

Yıl 1964… Göksel Arsoy”un Altın Çocuk olarak zirvede olduğu yıllar…

Gönlünden geçen kendi filmlerini kendi şirketine yapmak…

Bunun için de bir film şirketi kuruyor. Fakat işler istediği gibi iyi gitmiyor. Ve bazı arkadaşları gibi o da şirketi kapatma kararı alıyor.

İşte tam o günlerde yazıhanesine siyah fötr şapkasıyla Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan geliyor. Kendisine bir çek uzatıp, ”Sende ses varmış. Bir ay içinde hazırlan, sahneye çıkacaksın” diyor. Göksel Arsoy birkaç gün izin isteyip çeki kabul etmiyor. Soluğu hemen o dönemin ünlü menajeri Zeki Tükel”in yanında alıyor. Tükel, Göksel Arsoy”a aynen şunları söylüyor:

”Aman hemen kabul etme. Kendini ağıra sat. Ben de el altından seni desteklerim. Yalnız bizim kafa kafaya verdiğimizi Fahrettin Aslan bilmesin”. Menajer Zeki Tükel, hemen her gece Fahrettin Aslan”la birliktedir. Onu özellikle Göksel Arsoy konusunda işler, teşvik eder. Bir gece gazinoda, Göksel Arsoy”un başka bir gazinoyla anlaşmak üzere olduğunu söylüyor. Aslan buna inanıyor ve ertesi gün Göksel Arsoy”u çağırarak bütün şartlarını kabul ettiğini açıklıyor. Akşam da gazinoda rastladığı Zeki Tükel”e ”Hani Göksel başka gazinoyla anlaşmıştı, bak kontrat cebimde” diyor.

Zeki Tükel bu duruma çok şaşırmış pozları yapıyor. Çünkü, Fahrettin Aslan”ın asıl durumu öğrendikten sonra neler yapacağını çok iyi biliyor.

 Turksinemasi.com
7 Kasım 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz