Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Kumun Tadı Filminin Fragmanı Yayınlandı

Melisa Önel’in, 64. Berlin Film Festivali’nde dünya galası gerçekleştirilen ilk uzun metrajlı filmi Kumun Tadı filminin fragmanı yayınlandı.

Melisa Önel’in ilk uzun metrajlı sinema deneyimi olan Kumun Tadı filminin fragmanı sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Filmin başrollerini paylaşan Mira Furlan, Timuçin Esen ve Ahmet Rıfat Sungar’a Mustafa Uzunyılmaz, Sanem Öge, Edanur Tekin, Hakan Karsak ve Selen Uçer eşlik ediyor. Kumun Tadı’nın senaristliğini Feride Çiçekoğlu ve Melisa Önel, görüntü yönetmenliğini Julian Atanassov ve Meryem Yavuz yaparken, filmin ses tasarımını Umut Şenyol üstleniyor.

Şubat ayında 64. Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde dünya galası gerçekleşen Kumun Tadı ayrıca 33. İstanbul Film Festivali’nde ve 51. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ulusal yarışma bölümlerinde yer aldı.

Sık sık yaşanan trajedilerle gündeme gelen insan kaçakçılığının ekseninde dönen film, Karadeniz’de bir sahil kasabasında insan kaçakçılığı yapan Hamit’in, botanik bilimcisi olan yabancı bir kadınla ilişkisi ve kasabada birkaç gün mahsur kalan kaçak göçmenlerle hayatlarının kesişmesini anlatıyor.

Fragman:

 Turksinemasi.com
25 Kasım 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz