Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Kutluğ Ataman’dan Erzincan Kuzusu 19 Aralık’ta Vizyonda!

The Hollywood Reporter tarafından “İnsan davranışları üzerine destansı bir film” olarak nitelendirilen Kuzu, Antalya Film Festivali ve SİYAD tarafından da “Yılın En İyi Filmi” ödüllerine layık görüldü.

Başrollerinde Nesrin Cavadzade, Cahit Gök, Mert Taştan ve Sıla Lara Cantürk’ün yer aldığı Kuzu Filmi oğlunun sünnet töreninin bir şeref meselesi haline geldiğine inan genç bir Anadolu annesinin bu tören için ailesiyle ve köylüyle mücadelesini konu ediniyor.

Doğu Anadolu’da bir köyde yaşayan 27 yaşındaki Medine, beş yaşındaki oğlu Mert’in sünneti şerefine vereceği yemek için kuzu kesmek zorundadır. Ne var ki gerekli olan parayı bir türlü denkleştiremez. Bütün aile bir olup çalışması gerektiğini söyleyen Medine’nin bu halleri kocası İsmail’i endişelendirmektedir.

Mert’in ablası Vicdan ise tüm ilginin Mert’e geçmiş olmasından dolayı kıskançlık nöbetleri geçirirken, Mert’i eğer kuzu bulamazlarsa kendini kurban edeceklerine inandırır. Öte yandan İsmail mezbahada bir iş bulur ve parayı denkleştirme umudu doğar. Ancak İsmail’in arkadaşları tarafından baştan çıkarılması işleri zorlaştırır. İsmail’in güçsüzlüğü, Medine’nin ısrarları ve Mert’in hayalleri aynı şeyi işaret etmektedir, ancak sonunda Medine’nin hiç de tahmin etmedikleri bir yerden yardım istemesi gerekecektir.

Oyuncular:

Nesrin CAVADZADE,
Cahit GÖK,
Mert TAŞTAN,
Sıla Lara CANTÜRK,
Nursel KÖSE ,
Sedat KALKAVAN

Fotoğraflar:
 Turksinemasi.com
25 Kasım 2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz