Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı Filminin Çekimlerine Start Verildi

Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan üstlendiği “Ahlat Ağacı” adlı uzun metraj sinema filminin çekimlerine Çanakkale’nin yenice ilçesinde başlandı.Boşrel de ünlü oyuncu Murat Cemcir yer alıyor.

Yaptığı filmler ile bir şekilde ödülü garantileyen ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan Ahlat Ağacı isimli filmi için Çanakkale’nin Yenice ilçesinde çekimlere start verdi. İlk sahneleri Yenice otogar içinde çekilen filme Yenice halkı büyük ilgi gösterdi.

Yenice ilçesindeki çekimlerin tamamlanmasının ardından Torhasan Köyü, Asmalı Köyü ve Çanakkale Merkez’de de çekimlerin devam edeceği öğrenildi.

Ahlat Ağacı filminin başrolünde ünlü oyuncu Murat Cemcir oynuyor.

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi Ahlat Ağacı’na destek verdiğini duyuran Arte France Cinema, film için gerekli bilgileri paylaştı. Habere göre Ahlat Ağacı, Sinan isimli edebiyat aşığı bir karakterin Anadolu’nun yoksul bir kasabasında kitabını çıkarmak için verdiği mücadelede en çok da babasıyla yaşadığı sıkıntıları anlatacak. Baba ve aile ilişkileri üzerine yoğunlaşılacak olan filmin başrolleri henüz açıklanmış değil.

Nuri Bilge Ceylan, Ahlat Ağacı hakkında: “Sevelim veya sevmeyelim, bazı özelliklerimizi babalarımızdan alırız. Zayıflıklarımızı, alışkanlıklarımızı ve daha birçok şeyi. Film, babanın ve oğlunun aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü acı veren deneyimlerden oluşan bir seriyle anlatacağız.” yorumunda bulundu.

 

 Turksinemasi.com
30 Eylül 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz