Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Oyuncu Aranıyor

Yönetmen İsmail Güneş, bir gazete haberinden yola çıkarak senaryosunu yazdığı “Ateşin Düştüğü Yer” adlı filminde ‘töre’ kurbanı ‘Ayşe’yi canlandıracak oyuncuyu aradığını belirtti.

Yönetmen ve senarist İsmail Güneş’in yapımcılığını da üstlendiği ‘Ateşin Düştüğü Yer’ adlı filmin çekimlerine 2010 yılının Şubat ayında Antalya’da başlanacak.

‘Baba’ karakterini Levent Üzümcü’nün canlandıracağı filmde Yeşim Ceren Bozoğlu, Elif Tayhan ve iki Alman oyuncu da rol alacak.

İsmail Güneş, 16-17 yaşlarındaki ‘Ayşe’ karakterini canlandıracak ve baba rolündeki Levent Üzümcü’nün kızını oynayacak oyuncuyu hala bulamadığını belirterek, tanınmış oyuncu aramadığını anlattı.

“Filmi izlemeye gelen kişiler baktığında dokunmaya kıyamayacakları, biraz sonra ağlayacakmış gibi gözüken birini görmeliler” diyen Güneş, herkesin “kızı” gibi olacak bir oyuncu aradığını kaydetti. Oyuncu Özgü Namal gibi bir yüz aradığını vurgulayan Güneş, şöyle devam etti: “Fakat sektörümüz oyuncu bulamadığı için Özgü Namal ve benzeri bayan oyuncularda yoğunlaşıyor. Sinema sektöründe alternatif yeni yüzler olması gerek. Sektörümüz yeni oyuncular bulmak yerine her projede aynı oyuncuları kullanıyor. Türk sineması oyuncu portföyü açısından zor durumdadır. Yurt dışında birçok yaşlı oyuncu el üstünde tutulup hala başrol oynatılırken, bizde işi bitmiş, iş yapamaz durumda bırakılıyorlar.”

Rolü üstlenecek kişinin oyuncu olmasına gerek olmadığını, gerekirse oyunculuk eğitimi de vereceklerini belirten Güneş, oyunculuk yapan ya da yapacağına inanan kişilerin ‘atesindustuguyer@gmail.com’ adresine bilgileri ile bir boy ve bir vesikalık fotoğrafları ile başvurmalarını istedi.

Güneş, filmi Antalya’nın kar yağışı olan yerlerinde çekmeyi düşündüğünü belirterek, “Antalya’da aradığım karı bulamazsam, filmi Sarıkamış’ta çekeceğim” dedi.

Filme konu olan haber:

Yönetmen İsmail Güneş, filme konu gazete haberi hakkında da şu bilgileri verdi: “Müslüm Çam, eşi Fatma ve 4’ü kız 5 çocuğuyla Antalya’nın Solak köyünde yaşıyordu. Çam’ların 17 yaşındaki kızı Ayşegül, 2003 Eylül ayında aniden rahatsızlandı. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan genç kızın kalbinde kist olduğu belirlendi. Yeşil kartla ameliyat olan genç kızın tedavisi sırasında 3,5 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Çam çifti, hamile kızlarının ‘infaz’ına kararı verdi. Baba Müslüm Çam ‘Konya’daki dayının yanına götüreceğim’ dediği kızını yanına alarak, 13 Eylülde otomobille yola çıktı. Mola yerinde ‘Temik’ adlı tarım ilacından pidenin üzerine döken Çam, daha sonra kızına ‘ölüm ikramı’nda bulundu. Öfkeli baba, dikiz aynasından arka koltukta oturan kızının ölüme gidişini izledi. Kızının başı öne düşünce aracı durdurup, cesedini yol kenarına bıraktı ve hızla uzaklaştı. Evlat katili Çam, olayın ardından köye dönüp hayatına devam ederken, kızın cesedi 26 Eylül

2003’te vatandaşların ihbarı üzerine Mersin’in Aydıncık ilçesi yakınlarında bulundu. Otopsi raporunda hamile olduğu ve bir süre önce kalp ameliyatı geçirdiği belirlendi. Soruşturma derinleştirilince Çam ‘töre cinayeti’ni itiraf etti ve pişmanlık duymadığını belirtti.”

 Turksinemasi.com
7 Kasım 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz