Sinema Sadece Sinema Değildir

 

 
Portakallı Fotoğraf Yarışması

39. Antalya Altın Portakal Film Festivali bünyesinde bu yıl bir “Fotoğraf Yarışması” düzenleniyor. Yarışmaya, foto-muhabirlerinin ve fotoğraf sanatçılarının, festival boyunca çekecekleri fotoğraflar katılacak.

En güzel “Altın Portakal Film Festivali” fotoğrafları, bu yıl ilk kez düzenlenen “39. Antalya Altın Portakal Film Festivali 1. Fotoğraf Yarışması” nda yarışacak. Antalya Kültür Sanat Vakfı ile Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin birlikte düzenlediği yarışmaya, her yıl 1-5 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen festivalin, beş günlük etkinliklerinde çekilen fotoğraflar katılabilecek. Yarışma gazetecilere, foto-muhabirlere, profesyonel ve amatör tüm fotoğraf sanatçılarına açık olacak. Başta Uzun Metrajlı Film Yarışması olmak üzere, festivalin tüm etkinliklerinde çekilen en güzel fotoğraflar, bu yarışmayla ödüllendirilecek.

Canon ve Kodak’ın sponsorluğunu üstlendiği yarışmada, birinciye Canon EOS 300N fotoğraf makinası, ikinciye Canon EOS 3000 fotoğraf makinası ve üçüncüye Canon Zoom 65 fotoğraf makinası verilecek. Yarışmada ayrıca, ÇGD Özel Ödülü ve iki adet mansiyon ödülü olarak da fotoğraf makinası hediye edilecek. Dereceye giren tüm eser sahiplerine Kodak’tan sürpriz armağanlar sunulacak. Fotoğrafların yarışmaya son katılım tarihi ise 20 Ekim 2002 olarak açıklandı.

Yarışma jürisi ise şu isimlerden oluşuyor; Ara Güler, Fikret Otyam, Sökmen Baykara, Rafet Hüner, Emine Ceylan ve Timurtaş Onan. Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi ve şartname www.altinportakal.org.tr adresinden temin edilebilir.

 Turksinemasi.com
6 Kasım 2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Sinema Haberleri


Saygıyla Anıyoruz